Katalog firm

dodaj firmę

Dom Muzyki i Tańca Zabrze

Adres i telefon

ul. Charlesa de Gaulle'a 17
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia: 8:00 - 18:00
  • Poniedziałek: 8:00 - 18:00
  • Wtorek: 8:00 - 18:00
  • Środa: 8:00 - 18:00
  • Czwartek: 8:00 - 18:00
  • Piątek: 8:00 - 18:00
  • Sobota: 10:00 - 14:00
  • Niedziela: nieczynne

Oferta

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu to hala widowiskowo rozrywkowa, którzej głównym przeznaczeniem jest organizowanie wszelkiego rodzaju imprez kulturalnych i artystycznych, takich jak koncerty, biasiady i spektakle. 

Historia DMiT w Zabrzu rozpoczęła się w 1959 roku, kiedy to zorganizowano tradycyjną górniczą Barbórką, ale już w lutym następnego roku wystąpił tu Artur Rubinstein. Potem do Zabrza przyjechali m.in. B. B. King, Leonard Cohen, Chick Corea, a także Placido Domingo, Chris de Burgh, Jose Carreras i Montserrat Caballe oraz Krystianem Zimermanem. Bywali również artyści opery i baletu, rewii na lodzie, kabaretu, cyrku oraz znani politycy.
 
Nie jest łatwo wymienić wszystkich artystów, którzy wystąpili w Domu Muzyki i Tańca w ostatnich 57 latach. Przez długie lata DMiT był określany „Domem na szlaku gwiazd”. W ciągu 50 lat odbyło się tu ponad cztery tysiące koncertów z udziałem 7,5 mln widzów. Wielu światowej sławy twórców przyjechało do Zabrza, by uświetnić organizowany od kilkunastu lat przez zabrzańską Fundację Rozwoju Kardiochirurgii koncert Serce za Serce.
 
Obecnie Dom Muzyki i Tańca, po gruntownym remoncie to jedna z najlepszych pod względem warunków technicznych, akustycznych i bezpieczeństwa scen koncertowych w Polsce - z widownią na 2 000 miejsc i wspaniałym potencjałem organizacyjnym w postaci doświadczonego i w pełni profesjonalnego zespołu. Repertuar Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu jest bardzo zróżnicowany i każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy.

DMiT Zabrze

 

Galeria

Polecenia (2)

Dodaj polecenie
  • Już po raz kolejny byłam na koncercie i nie żałuję, wszystko na wysokim poziomie i na pewno jeszcze nie raz się wybiorę do DMiT

  • Koncerty na wysokim poziomie. Bardzo dobra akustyka i mile Pani na wejsciu :)

Napisali o nas

123następna »

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.