Katalog firm dodaj firmę

Dom Muzyki i Tańca

Korzystasz z naszych usług?
Dodaj polecenie »x

Logo Dom Muzyki i Tańca

ul. Charlesa de Gaulle'a 17
41-800 Zabrze

Godziny otwarcia: 10:00 - 14:00

 • Poniedziałek: 8:00 - 18:00
 • Wtorek: 8:00 - 18:00
 • Środa: 8:00 - 18:00
 • Czwartek: 8:00 - 18:00
 • Piątek: 8:00 - 18:00
 • Sobota: 10:00 - 14:00
 • Niedziela: nieczynne

tel.: 32 271 56 41

fax: 32 271 56 44Kliknij, aby powiększyć mapę

Opis

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu to hala widowiskowo rozrywkowa, którzej głównym przeznaczeniem jest organizowanie wszelkiego rodzaju imprez kulturalnych i artystycznych, takich jak koncerty, biasiady i spektakle. 

Historia DMiT w Zabrzu rozpoczęła się w 1959 roku, kiedy to zorganizowano tradycyjną górniczą Barbórką, ale już w lutym następnego roku wystąpił tu Artur Rubinstein. Potem do Zabrza przyjechali m.in. B. B. King, Leonard Cohen, Chick Corea, a także Placido Domingo, Chris de Burgh, Jose Carreras i Montserrat Caballe oraz Krystianem Zimermanem. Bywali również artyści opery i baletu, rewii na lodzie, kabaretu, cyrku oraz znani politycy.
 
Nie jest łatwo wymienić wszystkich artystów, którzy wystąpili w Domu Muzyki i Tańca w ostatnich 57 latach. Przez długie lata DMiT był określany „Domem na szlaku gwiazd”. W ciągu 50 lat odbyło się tu ponad cztery tysiące koncertów z udziałem 7,5 mln widzów. Wielu światowej sławy twórców przyjechało do Zabrza, by uświetnić organizowany od kilkunastu lat przez zabrzańską Fundację Rozwoju Kardiochirurgii koncert Serce za Serce.
 
Obecnie Dom Muzyki i Tańca, po gruntownym remoncie to jedna z najlepszych pod względem warunków technicznych, akustycznych i bezpieczeństwa scen koncertowych w Polsce - z widownią na 2 000 miejsc i wspaniałym potencjałem organizacyjnym w postaci doświadczonego i w pełni profesjonalnego zespołu. Repertuar Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu jest bardzo zróżnicowany i każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy.

DMiT Zabrze

 

Słowa kluczowe: Dom Muzyki i Tańca, dmit zabrze, dom muzyki i tańca zabrze, koncerty, sala zabrze, repertuar, bilety, cennik, śląskie śpiewanie, muzyka

Statystyki: 21577 wyświetleń.

Formularz zapytania

- prześlij kopię formularza na mój adres e-mail

Polecenia i opinie

 •     (2016-01-31)

  Opinia: Już po raz kolejny byłam na koncercie i nie żałuję, wszystko na wysokim poziomie i na pewno jeszcze nie raz się wybiorę do DMiT

  Data skorzystania z usługi: 2015-11-29

 •     (2016-01-14)

  Opinia: Koncerty na wysokim poziomie. Bardzo dobra akustyka i mile Pani na wejsciu :)

  Data skorzystania z usługi: 2015-08-23

Poleć firmę

Jeżeli uważasz, że firma Dom Muzyki i Tańca jest godna polecenia, napisz opinię i zarekomenduj ją innym.

* - pola obowiązkowe

Publikowane opinie są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Napisali o nas

 •  

  Gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej
  Z okazji tegorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej, 18 października, w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, odbyła się uroczysta gala, w trakcie której uhonorowano najbardziej zaangażowanych przedstawicieli zabrzańskiej oświaty.

 •  

  Kabaret Młodych Panów - “BOGOWIE”
  Jeżeli czytasz ten tekst, to już jesteś na dobrej drodze do szczęścia - nie jesteś wśród 3% analfabetów w Europie! Mało tego, jesteś krok od wzięcia udziału w najnowszym spektaklu Kabaretu Młodych Panów pt. “BOGOWIE”.

 •  

  Zespół "Śląsk" i Przyjaciele
  Zespół „Śląsk” i Przyjaciele to wyjątkowy koncert, na który zapraszamy 23 listopada o godz. 19.00 do Domu Muzyki i Tańca. Będzie to wielkie wydarzenie artystyczne, zorganizowane w ramach jubileuszu 65-lecia Zespołu „Śląsk”.

 •  

  Nagrody Prezydenta Miasta Zabrze w dziedzinie kultury
  Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku zostaną przyznane Nagrody Prezydenta Miasta Zabrze w dziedzinie kultury.

 •  

  Trwa Akcja Lato! Zobacz jakie jeszcze atrakcje czekają!
  Jak co roku zabrzańskie instytucje i różnorakie placówki przygotowały na czas wakacji szereg atrakcyjnych zajęć przeznaczonych dla dzieci i młodzieży szkolnej. W tegoroczne lato nie zabraknie także mnóstwa atrakcji dla dorosłych. Każdy znajdzie coś dla siebie.

123następna »

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.