Wiadomości z Zabrza

Za nami XXVI Zabrzańskie Targi Edukacyjne "Szkolne Prezentacje 2024"

  • Dodano: 2024-04-05 09:30

W hali widowiskowo-sportowej ”Pogoń” przy ul. Wolności 406 odbyły się wczoraj XXVI Zabrzańskie Targi Edukacyjne „Szkolne Prezentacje 2024” pod honorowym patronatem prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik. To szansa dla wszystkich tych, którzy stoją przed wyborem nowej szkoły i chcą poznać specyfikę poszczególnych placówek, a także wymagania, jakie spełniać muszą kandydaci.

XXVI Zabrzańskie Targi Edukacyjne "Szkolne Prezentacje 2024" za nami

Wczorajsze targi odwiedziło ok. 2 tys. uczniów zabrzańskich szkół podstawowych. Tradycyjnie odbyły się one w hali widowiskowo-sportowej „Pogoń” przy ul. Wolności 406.

– Tegoroczne Targi Edukacyjne w dobitny sposób pokazują jak istotna w Zabrzu jest edukacja, na którą przeznaczamy corocznie ponad jedną trzecią budżetu naszego miasta. Ale to właśnie dzięki tym działaniom możemy dziś zobaczyć stoiska szkół, które co roku pokazują coraz bardziej imponujący wachlarz edukacyjnych możliwości, jakie stoją przed kończącą szkoły podstawowe młodzieżą – mówiła w trakcie ceremonii otwarcia prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – To miejsce, a w szczególności przygotowane przez uczniów stoiska udowadniają, jak olbrzymi potencjał drzemie w naszym mieście i jego mieszkańcach. Tak szeroka oferta jest bowiem odzwierciedleniem potrzeb rynku pracy zarówno w naszym, jak i ościennych miastach – dodała prezydent.

Targi mają za zadanie umożliwienie uczniom zapoznanie się w jednym miejscu i w tym samym czasie z jak najpełniejszą ofertą publicznych i niepublicznych szkół średnich, stworzenie młodzieży możliwości osobistego kontaktu z przedstawicielami Powiatowego Urzędu Pracy, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości i przedstawicieli pracodawców w celu zorientowania się w późniejszych szansach na rynku pracy, umożliwienie zabrzańskim publicznym szkołom średnim oraz szkołom wyższym prezentacji swoich osiągnięć, oferowanych kierunków i typów kształcenia, a także przedstawienia w sposób bezpośredni zainteresowanym uczniom klas ósmych szkół podstawowych informacji o życiu szkoły, o jej specyfice i warunkach przyjmowania kandydatów.

Głównymi organizatorami tego wydarzenia są: Miasto Zabrze, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu oraz Zespół Szkół Sportowych im. J. Kusocińskiego w Zabrzu. Patronat honorowy nad XXVI Zabrzańskimi Targami Edukacji „Szkolne Prezentacje’2024” objęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Za nami XXVI Zabrzańskie Targi Edukacyjne "Szkolne Prezentacje 2024" / fot. UM Zabrze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również