Wiadomości z Zabrza

Zabrzańscy policjanci brali udział XXVI Targach Edukacyjnych "Szkolne Prezentacje 2024"

  • Dodano: 2024-04-08 08:15, aktualizacja: 2024-04-08 08:21

W czwartek w hali widowiskowo-sportowej "Pogoń" w Zabrzu odbyły się XXVI Zabrzańskie Targi Edukacyjne „Szkolne Prezentacje 2023”. W trakcie tego wydarzenia Policjanci i pracownicy zabrzańskiej komendy zachęcali młodzież do podjęcia służby w Policji. Głównymi organizatorami tego wydarzenia są: Miasto Zabrze, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu oraz Zespół Szkół Sportowych im. J. Kusocińskiego w Zabrzu.

Zabrzańscy policjanci wzięli udział w Targach Edukacyjnych

Dla uczniów spotkanie i rozmowa z osobą wykonującą  zawód Policjanta to okazja na weryfikację swojej wiedzy i wyobrażeń dotyczących tej pracy.  Frekwencja w trakcie targów była duża, a stoisko zabrzańskiej policji cieszyło się zainteresowaniem wśród młodzieży. Służba w Policji jest służbą dla społeczeństwa – wymagającą zaangażowania, odpowiedzialności, uczciwości i poczucia misji.

W codziennej służbie policjanta ważna jest chęć niesienia pomocy, empatia, ale też duża odporność psychiczna, ponieważ Policjant spotyka się z sytuacjami stresującymi, zagrażającymi życiu lub zdrowiu, jednak satysfakcja z realizowanych zadań zrekompensuje minusy służby. Osoby chcące wstąpić w szeregi Policji powinny zapoznać się z informacjami zamieszczonymi na stronie: Rekrutacja do Policji.

Zabrzańscy policjanci brali udział XXVI Targach Edukacyjnych "Szkolne Prezentacje 2024" / fot. KMP Zabrze

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również