Wiadomości z Zabrza

Wspólnie z urzędnikami kontrolowali mieszkania

  • Dodano: 2018-04-25 10:30

Zabrzańscy policjanci wspólnie z urzędnikami sprawdzali mieszkania pod kątem instalacji zasilających kuchenki z butli z gazem płynnym w budynkach wyposażonych w instalację gazu z sieci gazowej.

Ze względów bezpieczeństwa, zgodnie z obowiązującymi przepisami, zabronione jest stosowanie w jednym budynku gazu płynnego i gazu z sieci gazowej. Właściciele mieszkań, w których ujawniono butle z gazem, zostali ukarania mandatami karnymi i zobowiązani do rozbiórki instalacji, a także zaprzestania korzystania z butli. Kolejne kontrole już wkrótce.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w budynkach wyposażonych w instalację gazu z sieci gazowej zabronione jest korzystanie z butli z gazem płynnym. Niestety w wielu mieszkaniach właściciele korzystają z instalacji zasilających kuchenki gazowe właśnie z butli. Stwarza to ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców całego budynku. Dlatego też zabrzańscy policjanci wspólnie z urzędnikami i inspektorem nadzoru budowlanego sprawdzali wytypowane mieszkania w tym zakresie. Podczas przeprowadzonych kontroli w każdym wytypowanym lokalu ujawniono instalacje zasilające kuchenki z butli z gazem płynnym. Właściciele mieszkań zostali ukarani mandatami karnymi. Ponadto zostali zobowiązania do rozbiórki instalacji, a także zaprzestania korzystania z butli. Kolejne kontrole już wkrótce.

Komentarze (2)    dodaj »

  • ???

    Po co ktoś komplikuje sobie życie i korzysta z butli jak ma w domu gaz z sieci , do tego narażając własne i sąsiadów życie ? Tacy ludzie to bezmyślni ignoranci .

  • Pol

    Z prostej przyczyny propan jest tańszy niestety burokraci zamiast ułatwiać nam życie to robią na odwrót głupie przepisy i szykany ze strony władzy to już jest na porządku dziennym

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również