Obchody Święta Policji w Zabrzu. Funkcjonariusze odebrali awanse i wyróżnienia
Awanse, wyróżnienia i podziękowania dla funkcjonariuszy znalazły się w programie zabrzańskich obchodów Święta Policji. Uroczystość połączono ze 107. rocznicą powołania Policji Państwowej oraz 100. rocznicą utworzenia stanowiska dzielnicowego.
Funkcjonariuszy uhonorowano za pracę na rzecz mieszkańców
Podczas uroczystości wyróżniono policjantów za ich zaangażowanie oraz codzienną służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Zabrza. Część funkcjonariuszy odebrała również awanse.
W obchodach uczestniczyli między innymi I zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Radosław Kacprzak oraz komendant miejski Policji w Zabrzu mł. insp. Grzegorz Kasprzyk.
W wydarzeniu wziął udział także prezydent Zabrza Kamil Żbikowski, który pogratulował awansowanym i wyróżnionym funkcjonariuszom.
– Gratuluję wszystkim awansowanym i wyróżnionym. Dziękuję za Waszą codzienną służbę – przekazał Kamil Żbikowski.
Tegoroczne obchody przypomniały nie tylko o rocznicy powołania Policji Państwowej, ale również o stuletniej historii służby dzielnicowych, którzy na co dzień pozostają w bezpośrednim kontakcie z mieszkańcami.


















![Wstrzymano prace przy ul. Goethego. Centrum przesiadkowego nie będzie [SPROSTOWANIE]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2022/03/945151.informacja.webp)



Dodaj komentarz