Wiadomości z Zabrza

Wracają kary za przetrzymanie książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej

  • Dodano: 2021-09-03 12:00, aktualizacja: 2021-09-03 13:48

Od 1 września Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu ponownie będzie naliczać kary za każdy dzień przekraczający termin oddania książki. Kary zostały zniesione w zeszłym roku ze względu na pandemię.

Kary za przetrzymanie książki

Decyzją Dyrektora MBP W Zabrzu od września czytelników znów obowiązują kary za nieterminowe oddanie książek. Zasady te zostały zmienione w marcu 2020 roku ze względu na pandemię. Teraz podobnie jak przed wybuchem pandemii, za każdy dzień zwłoki czytelnik będzie musiał zapłacić 10 groszy za każdą książkę.

Osobom, którym termin oddania książki do biblioteki minął jeszcze przed 1 września, kary zostaną naliczone dopiero od początku września. Natomiast czytelnicy, którym wyznaczony termin przypada we wrześniu – kara będzie naliczana za każdy dzień po wyznaczonej dacie.

Przedłużenie terminu oddania książek

Jeśli komuś zbliża się termin oddania książek do biblioteki, wystarczy bezpłatnie dokonać prolongaty, czyli przedłużyć termin zwrotu. Jest to możliwe tylko jeśli książki nie są zarezerwowane przez innego czytelnika oraz nie został osiągnięty limit prolongat. Można to zrobić za pośrednictwem swojego internetowego konta bibliotecznego lub kontaktując się z biblioteką.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.