Wiadomości z Zabrza

Doceniono publikację Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu

  • Dodano: 2021-08-17 10:30

W ramach 61. Konkursu Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek „Najpiękniejsze Książki Roku 2020”, decyzją jury książka pt. „Obecność słowa w Zabrzu” – jubileuszowa publikacja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu – została nominowana w kategorii “książki naukowe, popularnonaukowe (humanistyka)”. W tym prestiżowym konkursie wydawców wyróżnia się przede wszystkim szatę edytorską książek.

Nominacja do Najpiękniejszej Książki Roku

Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na 9 września br., podczas Warszawskich Targów Książki. Konkurs jest formą promocji polskiej książki za granicą, a publikacje w nim nagrodzone i wyróżnione biorą udział w konkursie Best Book Design from all over the World w Lipsku oraz w wystawie Buchkunst International, odbywającej się podczas Międzynarodowych Targów Książki we Frankfurcie.

„Obecność słowa w Zabrzu. Księga jubileuszowa 75 lat Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu”, to publikacja wydana w ubiegłym roku przez MBP w Zabrzu. Dzięki niej można spojrzeć na dzieje biblioteki przez pryzmat wspomnień bibliotekarzy, a także poznać literacko-kulturalny obraz miasta Zabrze. Książkę można wypożyczyć w każdej z naszych Filii, a także zakupić w Wypożyczalni Centralnej i Wypożyczalni Popularnonaukowej.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.