Wiadomości z Zabrza

Włamania do auta: okazja czyni złodzieja

  • Dodano: 2021-09-03 07:45, aktualizacja: 2021-09-03 08:00

Włamania do samochodów stanowią poważny problem. W przypadku imprez masowych gdzie w jednym miejscu zaparkowano więcej aut, złodzieje mogą liczyć na obfite łupy. W ich ręce wpadają pozostawione w pojazdach przedmioty w postaci telefonów, nawigacji, aparatów fotograficznych i portfeli. Pozostawianie w samochodzie wartościowych rzeczy, kiedy nie chcemy zabierać ich na koncert czy inną imprezę masową nie jest dobrym pomysłem.

Zminimalizuj ryzyko kradzieży

Nie wystarczy ukryć torby z laptopem, plecaka czy nawigacji przed wzrokiem przechodniów. Włożenie tych przedmiotów do bagażnika wcale nie gwarantuje, że nie staniecie się ofiarami włamywaczy. Złodzieje często obserwują osoby parkujące samochody i z pewnością to zauważą. To samo tyczy się traktowania samochodu jak szatni, gdy udając się na koncert czy korzystając z innej rozrywki, pozostawiamy wierzchnie ubranie w samochodzie.

Zdarza się też coraz częściej, że wyspecjalizowani w takich kradzieżach przestępcy korzystają ze specjalnych skanerów, które wykrywają telefony komórkowe i uśpione laptopy ukryte we wnętrzu samochodu.

Pamiętaj! Nie pozostawiaj w aucie żadnych przedmiotów, ubrań, toreb czy reklamówek

Czasami szkody spowodowane wybiciem szyby, wyłamaniem drzwi przewyższają straty utraconego mienia. Nie warto! Zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również