Wiadomości z Zabrza

Myślał, że auto jest jego. Zatrzymano włamywacza pod wpływem narkotyków

  • Dodano: 2021-06-14 08:30, aktualizacja: 2021-06-14 08:51

Zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do samochodu i posiadania narkotyków usłyszał 27-letni mieszkaniec Zabrza, który próbował dostać się do wnętrza pojazdu. 27-latek został zatrzymany przez dzielnicowego dzięki szybkiej reakcji świadka. Mężczyzna swoje zachowanie tłumaczył tym, że był pod wpływem narkotyków.

W środę 9 czerwca Policjanci z Komisariatu V Policji w Zabrzu otrzymali zgłoszenie o próbie włamania do samochodu na ulicy Kosmowskiej w Zabrzu. Młody mężczyzna został zatrzymany dzięki szybkiej reakcji świadka, który przekazał informacje policjantom.

27-latek został zatrzymany na gorącym uczynku przez dzielnicowego

Młody zabrzanin próbował włamać się do samochodu marki Opel Astra. Jego próby były jednak nieudolne, ponieważ jak wkrótce sam przyznał był pod wpływem narkotyków. Do włamania używał kluczyków innego pojazdu. Jak tłumaczył śledczym "wkręcił sobie" że samochód, do którego usiłował się włamać, jest jego. W trakcie czynności w mieszkaniu 27-latka policjanci znaleźli narkotyki w postać amfetaminy.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Ten przykład pokazuje, że bycie pod wpływem narkotyków nie zwalnia nikogo z odpowiedzialności za swoje zachowanie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.