Wiadomości z Zabrza

Podsumowanie ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2020”

  • Dodano: 2021-06-14 08:15, aktualizacja: 2021-06-14 08:36

W Szkole Podstawowej nr 20 odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej pt.: „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2020” zorganizowane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Zabrzu.

Kampania była realizowana pod hasłem "Dorastamy asertywnie" i miała na celu zwiększyć świadomość uczniów na temat zmian, jakie w nich zachodzą w związku z kryzysem rozwojowym oraz wzmocnić umiejętności emocjonalno-społeczne.

W kampanii wzięło udział 40 placówek oświatowych, w tym: 37 Szkół Podstawowych, Bursa Szkolna oraz Ognisko Pracy Pozaszkolnej Nr 3. Łącznie wszelkimi działaniami profilaktycznymi zostało objętych 6424 uczniów.

Jak co roku, wielu naszych zabrzańskich uczniów zostało nagrodzonych za udział w konkursach plastycznych. Zostało wyróżnionych 58 uczniów naszego miasta, w tym jedna uczennica otrzymała specjalne wyróżnienie.

– Wszystkim laureatom gratulujemy i dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i wychowawcom za udział w kampanii oraz zapraszamy do kolejnej edycji ZTU dotyczącej budowania procesu szczęścia. Serdecznie dziękujemy Szkole Podstawowej nr 20 za umożliwienie zorganizowania uroczystego podsumowania kampanii, a przybyłym gościom serdecznie dziękujemy – przekazuje Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zabrzu.

Koordynatorzy i inicjatorzy akcji na terenie miasta Zabrze:

  • Urszula Koszutska – psycholog, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu.
  • Janina Wysocka – psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu.
  • Agnieszka Kubacka-Dołchun – pedagog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu
  • Jan Szulik – Przewodniczący Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zabrzu.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.