Wiadomości z Zabrza

Wakacyjne spotkanie policjantów z przedszkolakami

  • Dodano: 2022-06-27 07:30, aktualizacja: 2022-06-27 07:48

Profilaktycy z zabrzańskiej komendy rozpoczęli cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą w ramach działań "Bezpieczne Wakacje 2022". Korzystając z ostatnich dni, które dzieci spędziły przed wakacjami w placówkach oświatowych, mundurowi zorganizowali spotkania profilaktyczne. Mundurowi rozmawiają z dziećmi o najczęstszych i najpoważniejszych zagrożeniach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

Bezpieczne Wakacje 2022

Wraz z początkiem wakacji ruszają działania "Bezpieczne Wakacje". Policjanci zajmujący się na co dzień profilaktyką prowadzą z dziećmi pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. W miniony piątek odwiedzili przedszkolaków z Przedszkola numer 49 w Zabrzu. W trakcie prelekcji mundurowy przekazał zasady bezpiecznego wypoczynku oraz omówił sposoby unikania zagrożeń. Informował również jak radzić sobie w niebezpiecznych sytuacjach. Przez całe wakacje prowadzone będą kolejne prelekcje między innymi dla dzieci, które będą uczestniczyć w półkoloniach organizowanych w Zabrzu.

- Mamy nadzieję, że tego typu spotkania wpłyną na zwiększenie bezpieczeństwa dzieci, które po letnim wypoczynku całe i zdrowe wrócą do przedszkoli i szkół - czytamy w komunikacie policji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również