Wiadomości z Zabrza

W zabrzańskich Biskupicach ruszyła budowa nowego sklepu. Przy Bytomskiej powstanie Dino

  • Dodano: 2021-02-19 14:00

W zabrzańskich Biskupicach, przy ul. Bytomskiej, powstanie kolejny market. To Dino. Rozpoczęto już budowę nowego sklepu tej sieci.Ulica Bytomska w Biskupicach niebawem zyska miano "sklepowej". Funkcjonuje tu już od dawna Lidl, Biedronka i wiele pomniejszych sklepików. Teraz dołączy do nich kolejny. Wniosek o budowę sklepu spółka Dino S.A. złożyła w zabrzańskim magistracie już w kwietniu ubiegłego roku, a urząd wydał pozytywną decyzję w lipcu. Teraz przyszedł czas na realizację inwestycji. 

W tym tygodniu z powierzchni ziemi zniknęły zabudowania, na miejscu których powstanie nowy sklep. Prace budowlane ruszyły pełną parą. W planach jest bowiem rychła budowa budynku handlowo-usługowego wraz z infrastrukturą techniczną i drogową, przez którą rozumie się: układ komunikacji wewnętrznej, miejsca parkingowe, bilboard reklamowy, budowę zewnętrznej instalacji wodociągowęj, kanalizacji sanitarnej oraz kanalizacji deszczowej, instalacji oświetlenia zewnętrznego, wewnętrznej linii zasilającej, wewnętrznej instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, p.poż., grzewczych, wentylacyjno-klimatyzacyjnych, niskoprądowych i odgromowych oraz rozbiórka budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z towarzyszącą infrastrukturą.

Dino szuka pracowników

Choć biskupickiego marketu jeszcze nie ma, sieć rozpoczęła już rekrutację przyszłych pracowników. Oferty pracy można znaleźć na internetowej stronie Dino. Jak czytamy w ogłoszeniu, firma oferuje m.in.: możliwość dopasowania wymiaru czasu pracy do potrzeb pracownika, realną możliwość rozwoju i awanse wewnętrzne, stabilność zatrudnienia, umowę o pracę oraz niezbędne szkolenia.

Gdzie znajdują się sklepy sieci Dino?

Najbliższy sklep tej sieci znajduje się w Zabrzu przy ul. Bolesława Limanowskiego 10, w Bytomiu przy ul. Świętochłowickiej 13 i ul. Konstytucji 82A, ul. Francuskiej 20, Reptowskiej 74A, w Rudzie Śląskiej przy ul. Cypriana Kamila Norwida 25B, ul. Partyzantów 1, czy w Chorzowie przy ul. Jałowcowej 2. Niebawem market tej sieci powstanie także w Świętochłowicach przy skrzyżowaniu ulicy Stawowej z ulicą Bytomską.

Dino to ogólnopolska sieć średniej wielkości marketów spożywczych zlokalizowanych w pobliżu miejsc zamieszkania klientów, które są czynne od poniedziałku do soboty oraz w niedziele handlowe w godzinach od 6:00 do 23:00. Sieć liczy już 1496 sklepów, a ich powierzchnia sprzedaży wynosi 582,6 tys. m2. Jak wskazuje biuro prasowe, w 2020 r. Dino Polska S.A. zakończyła proces inwestycyjny dotyczący uruchomienia 278 sklepów. Otwarto już 255 sklepów, a 23 oczekują na otwarcie. W przypadku tych drugich proces uzyskiwania zgód na uruchomienie został opóźniony w związku z sytuacją epidemiologiczną. Z kolei rok wcześniej, w 2019, uruchomione zostały 243 nowe sklepy.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Jarosław K.

    i najniższa możliwa pensja!!!!

  • Justyna

    Zgadza się na rozmowie usłyszałam 2100 i premia uzależniona od strat sklepu

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.