Wiadomości z Zabrza

W zabrzańskich Biskupicach ruszyła budowa nowego sklepu. Przy Bytomskiej powstanie Dino

  • Dodano: 2021-02-19 14:00

W zabrzańskich Biskupicach, przy ul. Bytomskiej, powstanie kolejny market. To Dino. Rozpoczęto już budowę nowego sklepu tej sieci.Ulica Bytomska w Biskupicach niebawem zyska miano "sklepowej". Funkcjonuje tu już od dawna Lidl, Biedronka i wiele pomniejszych sklepików. Teraz dołączy do nich kolejny. Wniosek o budowę sklepu spółka Dino S.A. złożyła w zabrzańskim magistracie już w kwietniu ubiegłego roku, a urząd wydał pozytywną decyzję w lipcu. Teraz przyszedł czas na realizację inwestycji. 

W tym tygodniu z powierzchni ziemi zniknęły zabudowania, na miejscu których powstanie nowy sklep. Prace budowlane ruszyły pełną parą. W planach jest bowiem rychła budowa budynku handlowo-usługowego wraz z infrastrukturą techniczną i drogową, przez którą rozumie się: układ komunikacji wewnętrznej, miejsca parkingowe, bilboard reklamowy, budowę zewnętrznej instalacji wodociągowęj, kanalizacji sanitarnej oraz kanalizacji deszczowej, instalacji oświetlenia zewnętrznego, wewnętrznej linii zasilającej, wewnętrznej instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, p.poż., grzewczych, wentylacyjno-klimatyzacyjnych, niskoprądowych i odgromowych oraz rozbiórka budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z towarzyszącą infrastrukturą.

Dino szuka pracowników

Choć biskupickiego marketu jeszcze nie ma, sieć rozpoczęła już rekrutację przyszłych pracowników. Oferty pracy można znaleźć na internetowej stronie Dino. Jak czytamy w ogłoszeniu, firma oferuje m.in.: możliwość dopasowania wymiaru czasu pracy do potrzeb pracownika, realną możliwość rozwoju i awanse wewnętrzne, stabilność zatrudnienia, umowę o pracę oraz niezbędne szkolenia.

Gdzie znajdują się sklepy sieci Dino?

Najbliższy sklep tej sieci znajduje się w Zabrzu przy ul. Bolesława Limanowskiego 10, w Bytomiu przy ul. Świętochłowickiej 13 i ul. Konstytucji 82A, ul. Francuskiej 20, Reptowskiej 74A, w Rudzie Śląskiej przy ul. Cypriana Kamila Norwida 25B, ul. Partyzantów 1, czy w Chorzowie przy ul. Jałowcowej 2. Niebawem market tej sieci powstanie także w Świętochłowicach przy skrzyżowaniu ulicy Stawowej z ulicą Bytomską.

Dino to ogólnopolska sieć średniej wielkości marketów spożywczych zlokalizowanych w pobliżu miejsc zamieszkania klientów, które są czynne od poniedziałku do soboty oraz w niedziele handlowe w godzinach od 6:00 do 23:00. Sieć liczy już 1496 sklepów, a ich powierzchnia sprzedaży wynosi 582,6 tys. m2. Jak wskazuje biuro prasowe, w 2020 r. Dino Polska S.A. zakończyła proces inwestycyjny dotyczący uruchomienia 278 sklepów. Otwarto już 255 sklepów, a 23 oczekują na otwarcie. W przypadku tych drugich proces uzyskiwania zgód na uruchomienie został opóźniony w związku z sytuacją epidemiologiczną. Z kolei rok wcześniej, w 2019, uruchomione zostały 243 nowe sklepy.

W zabrzańskich Biskupicach ruszyła budowa nowego sklepu. Przy Bytomskiej powstanie Dino

Komentarze (2)    dodaj »

  • Jarosław K.

    i najniższa możliwa pensja!!!!

  • Justyna

    Zgadza się na rozmowie usłyszałam 2100 i premia uzależniona od strat sklepu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również