Wiadomości z Zabrza

W niedzielę zaszczepimy się przy parafii pw. Bożego Ciała w Zabrzu

  • Dodano: 2021-09-02 12:00, aktualizacja: 2021-09-02 20:56

W niedziele 5 września dla osób chętnych będzie możliwość, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19 w Mobilnym Punkcie Szczepień znajdującym się przy parafii pw. Bożego Ciała w Zabrzu.

Szczepienia przy parafii pw. Bożego Ciała w Zabrzu

W odpowiedzi na prośbę Wojewody Śląskiego parafia pw. Bożego Ciała w Zabrzu umożliwi osobom chętnym zaszczepienie się w najbliższą niedzielę 4 września. Parafia znajduje się w dzielnicy Kończyce przy ulicy Olsztyńskiej 5. Na ten moment nie są jeszcze znane godziny, w których będzie funkcjonował Mobilny Punkt Szczepień. Kiedy zostaną ustalone, informacja zostanie opublikowana na Facebooku parafii TUTAJ.

Dwie szczepionki do wyboru

Osoby, które zdecydują się na szczepienie przy parafii, będą miały do wyboru dwie szczepionki - jednodawkowe firmy Johnson & Johnson oraz dwudawkowe firmy Pfizer. W przypadku wyboru szczepionki dwudawkowej, drugą dawkę będzie można przyjąć w dowolnym innym punkcie szczepień.

Nie trzeba wcześniej rejestrować się na szczepienie, ani zapisywać. Wystarczy przyjść z dowodem osobistym do Mobilnego Punktu Szczepień, który będzie znajdował się przy kościele.

Na ten moment w pełni zaszczepiło się prawie 78 tysięcy (45,5%) mieszkańców Zabrza, a ponad 80 tysięcy przyjęło przynajmniej jedną dawkę szczepionki.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.