Wiadomości z Zabrza

Szczepienia przeciw COVID-19 w zabrzańskich parafiach

  • Dodano: 2021-08-13 15:45

W najbliższą niedzielę mieszkańcy województwa śląskiego będą mieli okazję zaszczepić się przeciw COVID-19 w ramach akcji #SzczepimySię w parafiach. Sprawdź które zabrzańskie parafie biorą udział w akcji.

Mobilne punkty sczepień w kościołach w Zabrzu

W niedzielę 15 sierpnia trzy kościoły w Zabrzu wezmą udział w zainicjowanej przez Wojewodę Ślaskiego akcji #Szczepimy Się w parafiach. W ramach akcji każda chętna osoba będzie mogła zaszczepić się przeciw COVID-19 bez wcześniejszej rejestracji. Wystarczy tylko przyjść i okazać dokument potwierdzający tożsamość.

Na mieszkańców czekać będą jednodawkowe szczepionki Johnson & Johnson oraz dwudawkowe Pfizera, w przypadku którego drugą dawkę będzie można przyjąć w dowolnym innym punkcie.

Zabrzańskie parafie biorące udział w akcji #SzczepimySię w parafiach

Parafia pw. św. Wawrzyńca - Mikulczyce

Jak informuje parafia pod wyznaniem świętego Wawrzyńca, punkt szczepień będzie dostępny na plebanii w godzinach 8:00-16:00. Wejście znajduje się od lewej strony budynku. Parafia znajduje się przy ulicy Mariackiej 1.

Parafia pw. Bożego Ciała - Kończyce

W kościele pod wyznaniem Bożego Ciała szczepienia przeciw COVID-19 będą wykonywane w godzinach 15:30-18:00 w salce przy probostwie. Kościół ten znajduje się przy ulicy Olsztyńskiej 5.

Parafia pw. św. Anny - Centrum Południe

W parafii pod wyznaniem świętej Anny chętni będą mogli zaszczepić się w godzinach od 7:00 do 19:00. Szczepienia będą odbywać się w domu parafialnym przy kościele. Parafia znajduje się przy ulicy 3-go Maja 18.

W województwie śląskim do akcji #Szczepimy Się w parafiach łącznie zgłosiło się prawie 150 parafii ze 130 miejscowości. Przypomnijmy, że 1 sierpnia podczas pilotażowej akcji w punkach szczepień przy 12 parafiach na terenie naszego województwa zaszczepiło się prawie 1,5 tys. osób.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.