Wiadomości z Zabrza

Szczepienia przeciw COVID-19 w zabrzańskich parafiach

  • Dodano: 2021-08-13 15:45

W najbliższą niedzielę mieszkańcy województwa śląskiego będą mieli okazję zaszczepić się przeciw COVID-19 w ramach akcji #SzczepimySię w parafiach. Sprawdź które zabrzańskie parafie biorą udział w akcji.

Mobilne punkty sczepień w kościołach w Zabrzu

W niedzielę 15 sierpnia trzy kościoły w Zabrzu wezmą udział w zainicjowanej przez Wojewodę Ślaskiego akcji #Szczepimy Się w parafiach. W ramach akcji każda chętna osoba będzie mogła zaszczepić się przeciw COVID-19 bez wcześniejszej rejestracji. Wystarczy tylko przyjść i okazać dokument potwierdzający tożsamość.

Na mieszkańców czekać będą jednodawkowe szczepionki Johnson & Johnson oraz dwudawkowe Pfizera, w przypadku którego drugą dawkę będzie można przyjąć w dowolnym innym punkcie.

Zabrzańskie parafie biorące udział w akcji #SzczepimySię w parafiach

Parafia pw. św. Wawrzyńca - Mikulczyce

Jak informuje parafia pod wyznaniem świętego Wawrzyńca, punkt szczepień będzie dostępny na plebanii w godzinach 8:00-16:00. Wejście znajduje się od lewej strony budynku. Parafia znajduje się przy ulicy Mariackiej 1.

Parafia pw. Bożego Ciała - Kończyce

W kościele pod wyznaniem Bożego Ciała szczepienia przeciw COVID-19 będą wykonywane w godzinach 15:30-18:00 w salce przy probostwie. Kościół ten znajduje się przy ulicy Olsztyńskiej 5.

Parafia pw. św. Anny - Centrum Południe

W parafii pod wyznaniem świętej Anny chętni będą mogli zaszczepić się w godzinach od 7:00 do 19:00. Szczepienia będą odbywać się w domu parafialnym przy kościele. Parafia znajduje się przy ulicy 3-go Maja 18.

W województwie śląskim do akcji #Szczepimy Się w parafiach łącznie zgłosiło się prawie 150 parafii ze 130 miejscowości. Przypomnijmy, że 1 sierpnia podczas pilotażowej akcji w punkach szczepień przy 12 parafiach na terenie naszego województwa zaszczepiło się prawie 1,5 tys. osób.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.