Wiadomości z Zabrza

W miniony weekend zabrzańscy policjanci zatrzymali aż 3 nietrzeźwych kierowców

  • Dodano: 2021-02-23 07:00, aktualizacja: 2021-02-23 07:05

Tylko w ostatni weekend zabrzańscy policjanci zatrzymali aż 3 nietrzeźwych kierujących. Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi kara do 2 lat więzienia.


Policjanci drogówki tylko podczas ostatniego weekendu zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących

Do pierwszego zatrzymania doszło na ul. Roosevelta. 57-letni obywatel mieszkaniec Zabrza kierował volkswagenem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy kat. B.

Do drugiego zatrzymania doszło na ulicy Bedestinusa. Kierujący oplem 34-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie, do tego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Ostatni z nietrzeźwych kierujących, który prowadził pojazd mechaniczny, został zatrzymany na ul. Tarnopolskiej. Był to 38-letni kierowca rovera i miał 0,72 promila alkoholu w organizmie.

Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi kara do 2 lat więzienia, a także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.