Wiadomości z Zabrza

W Grzybowicach powstał plac ruchu drogowego dla dzieci. Zobacz zdjęcia!

  • Dodano: 2021-09-13 11:30

W Grzybowicach powstał plac ruchu drogowego dla dzieci. Jest to miejsce, gdzie najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego mogą nauczyć się bezpiecznego poruszania się po drogach.

Plac ruchu drogowego do nauki jazdy na rowerze w Grzybowicach

W sobotę 11 września przy ulicy Traktorzystów 1 w dzielnicy Grzybowice został oddany do użytku plac ruchu drogowego do nauki jazdy na rowerze. Dzięki inwestycji dzieci i młodzież mogą uczyć się bezpiecznego poruszania po drogach.

W sobotnim wydarzeniu wzięła udział prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz zabrzańscy policjanci, którzy korzystając z okazji, edukowali najmłodszych uczestników ruchu drogowego. W dzień otwarcia chętnych do nauki nie brakowało. Zgromadzone dzieci mogły pod okiem policjantów oraz innych funkcjonariuszy poćwiczyć poruszanie się po drogach rowerem, przechodzenie przez przejście dla pieszych oraz zadawać pytania mundurowym, na które ci chętnie odpowiadali. W wydarzeniu pomagała maskotka Śląskiej Policji "Sznupek".

Prezydent Zabrza poprzez media społecznościowe pogratulowała inicjatorowi tej inwestycji,  Romualdowi Kozłowskiemu, i innych zaangażowanym.

– Gratuluję serdecznie głównemu inicjatorowi tego cennego projektu społecznego - Panu Romualdowi Kozłowskiemu i wszystkim zaangażowanym mieszkańcom Grzybowic oraz lokalnym firmom, które aktywnie włączyły się w prace nad tym zadaniem – przekazała Małgorzata Mańka-Szulik.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.