Wiadomości z Zabrza

Spotkania z dziećmi w ramach akcji "Bezpieczne wakacje"

  • Dodano: 2021-07-16 08:15, aktualizacja: 2021-07-15 08:27

Profilaktycy z zabrzańskiej komendy przez całe wakacje prowadzą spotkania z dziećmi i młodzieżą w ramach programu „Bezpieczne wakacje”. W ich trakcie policjanci rozmawiają z dziećmi o najczęstszych i najpoważniejszych zagrożeniach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

Trwa akcja „Bezpieczne wakacje”

Jej autorami są mundurowi z Wydziału Prewencji zabrzańskiej komendy. Policjanci zajmujący się na co dzień profilaktyką społeczną prowadzą z dziećmi pogadanki dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji.

W ostatnim czasie mundurowi  odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej numer 17 oraz dzieci z Przedszkola numer 38. W trakcie pogadanek mundurowi przekazali zasady bezpiecznego wypoczynku oraz omówili sposoby unikania zagrożeń, a także informowali jak radzić sobie w niebezpiecznych sytuacjach.

Przez okres całych wakacji prowadzone będą kolejne prelekcje między innymi dla dzieci, które w wakacje uczestniczyć będą w półkoloniach organizowanych na terenie naszego miasta.

- Mamy nadzieję, że tego typu spotkania wpłyną na zwiększenie bezpieczeństwa dzieci, które po letnim wypoczynku całe i zdrowe wrócą do szkół - przekazują zabrzańscy policjanci.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.