Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Utracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości

  • Dodano: 2018-01-22 09:15

Kierując, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 55 km/h utracił swoje prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie został ukarany wysokim mandatem i otrzymał 10 punków karnych. Swoje uprawnienia utracił na okres 3 miesięcy.

Do zatrzymania kierującego, który brawurowo poruszał się po drogach Zabrza doszło na ulicy Monte Cassino. Policjanci zabrzańskiej drogówki prowadzili w tym miejscu kontrole prędkości z jaką poruszali się kierujący samochodami. Zatrzymany do kontroli mężczyzna to 71-letni mieszkaniec Zabrza. Kierujący jadąc kia sportage na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał aż 105 km/h. Za przekroczenie prędkości policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy kategorii B. Swoje uprawnienia utracił na okres 3 miesięcy.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, prawo jazdy zostaje zatrzymane na okres trzech miesięcy kierowcy, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o więcej niż 50 km/h. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami - jego przywrócenie zostało obwarowane koniecznością spełnienia wszystkich wymagań stawianych osobie po raz pierwszy ubiegającej się o uprawnienie do kierowania pojazdami.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • pionier

    Raz, że trzeba być nienormalnym, żeby aż tak przekraczać prędkość, a dwa to jak nierozważnym trzeba by, żeby nie dbać o swoje uprawnienia na tyle, zeby chociaż yanosika sobie ściągnąć i nei ryzykować

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.