Wiadomości z Zabrza

Trzy mieszkanki Zabrza okradały starsze osoby w Jaworznie

  • Dodano: 2019-12-30 14:30

Kryminalni z jaworznickiej komendy zatrzymali trzy mieszkanki Zabrza podejrzane o dokonywanie kradzieży na szkodę osób starszych. Kobiety wchodziły do mieszkań pod pretekstem napicia się wody. Podejrzane usłyszały już zarzuty. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

W listopadzie br. do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie zadzwoniła 82-letnia kobieta, która poinformowała policjantów, że została okradziona przez trzy młode osoby. Złodziejki pod pretekstem napicia się wody weszły do jej mieszkania i skradły 3 tysiące złotych. W wyniku ciężkiej i drobiazgowej pracy kryminalnych jeszcze przed świętami zostały zatrzymane trzy osoby. Okazało się, że wszystkie trzy kobiety są mieszkankami Zabrza w wieku od 35 do 40 lat i były wcześniej karane za podobne przestępstwa. Śledczy ustalili również, że dokonały one w styczniu br. jeszcze jednej kradzieży. Wtedy mieszkance Jaworzna skradziono 6.5 tysiąca złotych. Zatrzymanym grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

Policja apeluje o rozwagę! Warto pamiętać o ograniczonym zaufaniu do obcych. Nie wpuszczajmy nieznajomych do mieszkań, jeżeli nie znamy celu ich wizyty. Każdy, kto ma do czynienia z opisywanym sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji, dzwoniąc na numer alarmowy.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.