Wiadomości z Zabrza

Śląskie Centrum Inżynierskiego Wspomagania Medycyny i Sportu coraz bliżej

  • Dodano: 2021-04-30 08:15, aktualizacja: 2021-04-30 08:31

Dokładnie 6 maja minie rok od rozpoczęcia nowej inwestycji na terenie zabrzańskiego kampusu Politechniki Śląskiej przy ul. Roosevelta – budowy Śląskiego Centrum Inżynierskiego Wspomagania Medycyny i Sportu, które służyć będzie Wydziałowi Inżynierii Biomedycznej. Ten wart ok. 100 mln zł projekt realizowany jest dzięki przekazaniu uczelni przez Miasto Zabrze nieruchomości gruntowej.

Inwestycja powstaje we współpracy ze światowym liderem technologii medycznych – firmą Philips Healthcare. Mimo pandemii prace budowlane przy ul. Roosevelta nieprzerwanie posuwają się do przodu i już w październiku br. możemy się spodziewać zakończenia tej inwestycji.

Postęp prac przy budowie Śląskiego Centrum Inżynierskiego Wspomagania Medycyny i Sportu mogła zobaczyć prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, która odwiedziła kampus Politechniki Śląskiej w towarzystwie dziekana Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej prof. dr. hab. inż. Zbigniewa Paszendy oraz prof. Gzika.

Celem projektu jest stworzenie unikalnego zespołu wysokospecjalistycznych laboratoriów badawczo-technologicznych, dedykowanych wpieraniu firm działających w obszarze wdrażania wyrobów oraz technologii medycznych.

Ośrodek zajmie się opracowywaniem nowoczesnych technologii oraz wyrobów medycznych, wpisujących się w aktualne zagadnienia zdrowotne stanowiące odpowiedź na wyzwania współczesnej medycyny w obszarze starzejącego się społeczeństwa oraz wdrażania rozwiązań z zakresu medycyny spersonalizowanej. Realizacja projektu wpłynie również na wzrost konkurencyjności firm z szeroko rozumianej branży inżynierii biomedycznej i pozwoli na ich uczestnictwo m.in. w europejskich i światowych platformach technologicznych, tworząc szanse na skuteczne wykorzystanie możliwości, jakie niesie międzynarodowa kooperacja. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również