Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Rowerzysta potracony przez samochód w Zabrzu

  • Dodano: 2019-03-01 12:00

Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj w nocy na skrzyżowaniu ul. Heweliusza i alei Korfantego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca volkswagenem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i potrąciła rowerzystę. Kierujący jednośladem, ze złamaną ręką i ogólnymi potłuczeniami ciała został hospitalizowany.

Czynności w sprawie trwają


Do zdarzenia doszło dzisiaj w nocy o godzinie 2.00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 42-letnie kierująca volkswagenem, jadąc aleją Korfantego i skręcając w lewo w ul. Heweliusza, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu na wprost od ul. Nowodworskiej rowerzyście i go potrąciła. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci zabrzańskiej drogówki, a także technik kryminalistyczny. Kierujący zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wskazało, że byli trzeźwi. Rowerzysta ze złamaniem lewej ręki i ogólnymi potłuczeniami ciała został hospitalizowany. Czynności w sprawie trwają, a mundurowi apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i jazdę zgodną z przepisami. Sezon rowerowy jeszcze się nie rozpoczął, a to już drugie potrącenie rowerzysty w tym roku. Niestety, pierwsze potrącenie, które miało miejsce na początku stycznia, okazało się śmiertelne. Przypominamy, że rowerzyści są pełnoprawnymi użytkownikami dróg. Nie lekceważmy rowerzystów i obowiązujących przepisów. W zderzeniu z samochodem to oni ponoszą najpoważniejsze konsekwencje.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.