Wiadomości z Zabrza

Radny nie zgadza się na likwidację skweru. Organizuje naradę mieszkańców

  • Dodano: 2021-10-05 12:15

Zabrzański radny nie zgadza się na trwającą likwidację skweru przy ulicy Roosevelta. Organizuje naradę mieszkańców w celu przedyskutowania możliwych oczekiwań zabrzan w stosunku do władz miasta i inwestora.

Narada mieszkańców w sprawie skweru

Dziś, 5 października, o godzinie 17:30 przy skrzyżowaniu ulic Roosevelta i Klonowej odbędzie się narada mieszkańców w sprawie likwidowanego skweru przy ulicy Roosevelta. Wydarzenie organizowane jest przez zabrzańskiego radnego Kamila Żbikowskiego.

Organizowana narada jest efektem niezadowolenia części mieszkańców z powodu likwidacji skweru znajdującego się przy ulicy Roosevelta w Zabrzu. Jak wspomina Kamil Żbikowski, nikt nie pytał mieszkańców o zdanie.

– Prezydent Zabrza po cichu zezwoliła na realizację inwestycji zabierającej zabrzanom jeden z nielicznych w tym mieście w miarę zadbanych skwerów – przekazuje zabrzański radny, Kami Żbikowski.

Trwa likwidacja skweru przy ul. Roosevelta

Jak informuje radny, zamiast skweru przy ulicy Roosevelta ma powstać 30 nowych miejsc parkingowych. Kwiaty, krzewy i mniejsze drzewa został już usunięte. Pozostały jedynie duże drzewa, które mają pozostać pomiędzy miejscami parkingowymi. Znajdujące się przy skwerze ławki zostaną przesunięte, przez co ich użytkownicy zyskają widok na ulicę.

– Sam dobrze rozumiem problem z parkowaniem w tej okolicy, ale naprawdę nie trzeba było zabierać terenu zielonego – przekazuje Kami Żbikowski.

Organizowana narada ma na celu przeprowadzenie rozmowy na temat tego, czego mieszkańcy Zabrza mogą oczekiwać od władz miasta i inwestora.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Mieszkaniec

    Zlikwidowano parking na politechnice - to i miejsc parkingowych ubyło. A nowa instytucje też gdzieś musi parkować. Pozostał jeszcze skwer powyżej - można jeszcze kilka domków wybudować.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.