Wiadomości z Zabrza

Przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h w terenie zabudowanym!

  • Dodano: 2023-08-24 07:45, aktualizacja: 2023-08-24 08:02

26-letni kierowca zlekceważył przepisy prawa ruchu drogowego i przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 51 km/h. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem karnym. Dodatkowo stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Zabrzańscy policjanci, po raz kolejny apelują o bezpieczną jazdę oraz dostosowanie prędkości do ograniczeń jak i warunków ruchu.

Rażąco przekroczył dopuszczalną prędkość. 26-latek stracił prawo jazdy

W poniedziałek w Zabrzu w rejonie ulicy Księdza Edwarda Mendego, policjanci z zabrzańskiej drogówki, zatrzymali do kontroli drogowej 26-latka kierującego pojazdem marki Chevrolet, który jechał ze znaczną prędkością. Mężczyzna miał na liczniku 91 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do czterdziestu. To aż o 51 kilometrów za dużo w terenie zabudowanym! W konsekwencji, za rażącą prędkość 26-latek stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy, a także otrzymał wysoki mandat karny w wysokości 1500 zł. Ponadto na jego konto trafiło 13 dodatkowych punktów karnych.

- Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Po raz kolejny apelujemy o wyobraźnię, ostrożność i rozwagę! - przekazują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również