Wiadomości z Zabrza

Przed nami ostatni weekend Zabrzańskiego Festiwalu Organowego

  • Dodano: 2021-09-21 13:30

Wraz z początkiem września w naszym mieście zainaugurowano 26. Międzynarodowy Zabrzański Festiwal Organowy im. ks. Antoniego Chlondowskiego. W każdy wrześniowy weekend w zabrzańskich obiektach sakralnych odbywały się wyjątkowe koncerty zagrane przez wirtuozów muzyki organowej z Polski, Włoch i Czech. Przed nami ostatni festiwalowy weekend.

Program 26. Międzynarodowego Zabrzańskiego Festiwalu Organowego

W najbliższy piątek 24 września o godzinie 18:30 w kościele pw. Św. Jadwigi wystąpią uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. St. Moniuszki w Zabrzu. 

W sobotę 25 września o godzinie 16:30 w kościele pw. św. Teresy wystąpi Jan Bartłomiej Bokszczanin z Chórem „Resonans con tutti”.

Dzień później w niedzielę 26 września odbędzie się finał 26. Międzynarodowego Zabrzańskiego Festiwalu Organowego im. ks. Antoniego Chlondowskiego. W kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny o godz. 17.00 z koncertem wystąpi Walter D’Arcangelo.

Międzynarodowy Zabrzański Festiwal Organowy im. ks. Antoniego Chlondowskiego to prawdziwa uczta dla melomanów. Już od 1995 roku gromadzi miłośników muzyki organowej w zabrzańskich kościołach. Wydarzenie to organizowane jest przez Urząd Miasta w Zabrzu i odbywa się pod patronatem prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik. Dyrektorem artystycznym jest Waldemar Krawiec.

Przed nami ostatni weekend Zabrzańskiego Festiwalu Organowego / fot. UM Zabrze

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.