Wiadomości z Zabrza

Wzdłuż ulicy Ofiar Katynia powstanie nowa ścieżka rowerowa

 • Dodano: 2021-09-21 12:15, aktualizacja: 2021-09-21 14:57

Podpisano dziś umowę na budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Ofiar Katynia w Zabrzu. Ma ona umożliwić dojazd do Mikulczyc i Rokitnicy.

We wtorek 21 września w Sali Historycznej Ratusza Miejskiego podpisano umowę dotyczącą budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Ofiar Katynia w Zabrzu. Nowa ścieżka rowerowa ma połączyć drogi rowerowe znajdujące się w Mikulczycach i Rokitnicy oraz zapewnić rowerowy dojazd do strefy Ekonomicznej KSSE. Jednocześnie ma również spełniać funkcję sportowo-rekreacyjną prowadząc ruch z centrum Miasta Zabrze do terenów leśnych zlokalizowanych w Rokitnicy i Helence.

Ścieżka rowerowa na ul. Ofiar Katynia w Zabrzu

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu, Najkorzystniejsza oferta budowy ścieżki rowerowej została złożona przez Wykonawcę MOSTOSTAL ZABRZE Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Spółka Akcyjna z siedzibą w Gliwicach. Cena tej inwestycji to 1 378 080,35 złotych. Prace powinny zostać zakończone w terminie do 7 miesięcy, a więc do dnia 21 kwietnia 2022 roku.

Inwestycja będzie polegała na budowie wydzielonego ciągu rowerowego poza pasem drogowym na ul. Ofiar Katynia w Zabrzu dla obsługi terenów przyległych zlokalizowanych wzdłuż tej ulicy w powiązaniu z wykonanym odrębnym projektem nasadzeń dla wybranych terenów zieleni na terenie Miasta Zabrze – Zadanie nr 19 – Projekt nasadzeń dla terenu wzdłuż ul. Ofiar Katynia. 

Komentarze (2)    dodaj »

 • Mieszkaniec

  Nie pojmuję jak się buduje coś co już jest. Jechałem już kiedyś tamtędy - a dzisiaj nawet sprawdziłem na mapach Google czy nie miałem omamów - ale nie - ścieżka jednak jest. Myślę ze takie inwestycje są jednak potrzebniejsze w innych miejscach.

 • Emeryt - zapalony rowerzysta

  Zgadza się , jest ale to jest z kostki zrobione.Kostka się rozsuwa i np. na rowerze szosowym można wpaść w szpary miedzy kostką.Drogi , ścieżki rowerowe powinny być tylko z asfaltu, a gdzieś w lasach z mączki jak na kortach tenisowych.Oczywiście bardzo dobrze utwardzonych.

  • Emeryt - zapalony rowerzysta
   2021-09-22 18:53
  • Ocena:
  • odpowiedz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.