Wiadomości z Zabrza

Podawali się za pracowników energetyki. Policjanci ostrzegają przed oszustami!

  • Dodano: 2023-01-30 10:30

Policjanci z Komisariatu III policji w Zabrzu szukają złodziei, którzy w piątek, podając się za pracowników energetyki, pod pretekstem sprawdzenia instalacji okradli 83-latkę w jej mieszkaniu. Kobieta stracił swoje oszczędności. Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Oszuści okradli 83-latkę z Zabrza

W piątek do policjantów z Komisariatu III Policji w Zabrzu zgłosiła się 83-letnia zabrzanka, który poinformował, że przed godziną 11.00 do jego mieszkania przy ulicy Korczoka przyszło dwóch mężczyzn podających się za pracowników elektrowni. Oszuści oznajmili, iż muszą dokonać sprawdzenia instalacji elektrycznej. Pokrzywdzona wpuściła mężczyzn do środka. Jeden z nich odwrócił jej uwagę wypełniając z nią formularze, a w tym czasie drugi swobodnie poruszał się po mieszkaniu, udając, że sprawdza instalację elektryczną. Złodziejom z mieszkania seniorki udało się ukraść ponad 50 tysięcy złotych. 

Policjanci ostrzegają przed wpuszczaniem do mieszkań obcych! 

- Przestępcy żerują na naiwności ludzi i wykorzystują do tego procederu przede wszystkim osoby starsze. Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego regionu by zadbali o swoich bliskich w podeszłym wieku i uczulili ich na tego typu zachowania. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym - przekazują policjanci.

Policjanci ostrzegają przed wpuszczaniem do mieszkań osób obcych przedstawiających się jako pracowników administracji budynków i inkasentów. Kiedy osoba przedstawia się jako pracownik firmy lub urzędu, zawsze prośmy o okazanie legitymacji, bądź sprawdźmy to telefonicznie. W tego typu sytuacjach zawsze możemy również poprosić życzliwego sąsiada o pomoc, aby towarzyszył nam podczas takiej wizyty. Oszuści wykorzystują fakt, że starsi ludzie stosunkowo szybko nabierają zaufania do nowo poznanych osób i nawet jeśli słyszeli o podobnych kradzieżach, to nie biorą pod uwagę, że to właśnie na nich może być zastawiona pułapka.

O wszystkich podejrzanych sytuacjach należy natychmiast poinformować policję.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również