Wiadomości z Zabrza

Pędził w terenie zabudowanym z prędkością 130 km/h. Zatrzymali go policjanci z grupy SPEED

  • Dodano: 2020-12-09 07:30, aktualizacja: 2020-12-09 07:42

Policjanci zabrzańskiej drogówki, wchodzący w skład policyjnej grupy "SPEED", zatrzymali kierowcę, który pędził w terenie zabudowanym z prędkością 130 km/h. Wykroczenie udokumentował policyjny wideorejestrator. Mężczyźnie, za przekroczenie dozwolonej prędkości o 80 km/h, mundurowi zatrzymali prawo jazdy.

Policjanci z grupy SPEED zwalczają agresywne i niebezpieczne zachowania na drogach

Jednym z nich jest przekraczanie prędkości, które może być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. Mundurowi z zabrzańskiej drogówki zatrzymali w poniedziałek rano kierującego samochodem marki Land Rover, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością 130 km/h. Nieodpowiedzialne zachowanie 36-letniego mieszkańca Zabrza zarejestrował policyjny wideorejestrator. Policjanci ukarali kierującego mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi. Zatrzymano mu również na 3 miesiące prawo jazdy.

Grupy SPEED działają w całym kraju. Do służby kierowane są radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane, z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi reagują na wszelkie przypadki łamania prawa na drodze.

ZOBACZ NAGRANIE

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.