Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Śmiertelny wypadek na przystanku tramwajowym przy ulicy Józefa Lompy

  • Dodano: 2020-12-09 07:00, aktualizacja: 2020-12-09 07:08

Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w poniedziałek wieczorem na przystanku tramwajowym przy ulicy Józefa Lompy w Zabrzu.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że pasażer tramwaju po opuszczeniu go próbował ponownie do niego wsiąść, w wyniku czego stracił równowagę i został wciągnięty pod tramwaj. Potrącony mężczyzna zmarł na miejscu. Czynności w sprawie trwają, a policjanci apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

W poniedziałek krótko przed 18, na przystanku tramwajowym przy ulicy Józefa Lompy w Zabrzu doszło do śmiertelnego wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 55-letni pasażer tramwaju linii nr 1 jadącego w kierunku Rudy Śląskiej wysiadł na przystanku, a kiedy tramwaj ruszył, mężczyzna próbował ponownie do niego wsiąść. W trakcie tego stracił równowagę i został wciągnięty pod tramwaj. W wyniku zdarzenia 55-latek poniósł śmierć na miejscu. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z drogówki i technik kryminalistyczny. Do godziny 20.00 ruch tramwajów był wstrzymany. Czynności w sprawie trwają, a policjanci apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.