Wiadomości z Zabrza

Nowy plac zabaw w Rokitnicy

  • Dodano: 2021-06-16 07:30, aktualizacja: 2021-06-16 07:39

Na skwerze przy ul. Jabłońskiego/ Andersa w Rokitnicy oddano do użytku nowy plac zabaw, który powstał w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Wartość projektu wyniosła 105 tys. 200 zł brutto. W ramach realizacji tego zadania wykonano m.in.: plac zabaw z urządzeniami zabawowymi, montaż czterech ławek oraz piaskownicę.

– Cieszy mnie niesłabnące zainteresowanie zabrzan budżetem partycypacyjnym i możliwościami, jakie on daje. Z każdym miesiącem przybywa zrealizowanych projektów, a kolejne wchodzą w ostatnią fazę wykonania – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Dzisiaj możemy podziwiać piękny, nowoczesny, bezpieczny i kolorowy plac zabaw na skwerze w Rokitnicy. Jestem pewna, że przyniesie on wiele radości dzieciom, a dla dorosłych będzie wyraźnym sygnałem, że warto brać sprawy w swoje ręce i osobiście decydować, na co mają być wydatkowane pieniądze przeznaczone na kolejne edycje budżetu partycypacyjnego.

Do tej pory na wykonanie zadań, które wybrane zostały przez mieszkańców, do realizacji w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego wydatkowano z budżetu miasta ponad 23 mln zł.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.