Wiadomości z Zabrza

Nowy plac zabaw w Rokitnicy

  • Dodano: 2021-06-16 07:30, aktualizacja: 2021-06-16 07:39

Na skwerze przy ul. Jabłońskiego/ Andersa w Rokitnicy oddano do użytku nowy plac zabaw, który powstał w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Wartość projektu wyniosła 105 tys. 200 zł brutto. W ramach realizacji tego zadania wykonano m.in.: plac zabaw z urządzeniami zabawowymi, montaż czterech ławek oraz piaskownicę.

– Cieszy mnie niesłabnące zainteresowanie zabrzan budżetem partycypacyjnym i możliwościami, jakie on daje. Z każdym miesiącem przybywa zrealizowanych projektów, a kolejne wchodzą w ostatnią fazę wykonania – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Dzisiaj możemy podziwiać piękny, nowoczesny, bezpieczny i kolorowy plac zabaw na skwerze w Rokitnicy. Jestem pewna, że przyniesie on wiele radości dzieciom, a dla dorosłych będzie wyraźnym sygnałem, że warto brać sprawy w swoje ręce i osobiście decydować, na co mają być wydatkowane pieniądze przeznaczone na kolejne edycje budżetu partycypacyjnego.

Do tej pory na wykonanie zadań, które wybrane zostały przez mieszkańców, do realizacji w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego wydatkowano z budżetu miasta ponad 23 mln zł.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.