Wiadomości z Zabrza

Budżet Miasta Zabrze na 2021 rok przyjęty

  • Dodano: 2020-12-22 06:15, aktualizacja: 2020-12-22 06:29

Za nami głosowanie nad budżetem na 2021 rok, który po raz drugi w historii Zabrza przekroczył miliard złotych.

Dziękuję radnym za udzielone zaufanie i przyjęcie budżetu, który już od 1 stycznia daje możliwość realizacji tak wielu ważnych zadań – komentowała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

W budżecie na rok 2021 zapewniono środki na realizację zadań edukacyjnych, kulturalnych, sportowych i społecznych. Pomimo panującej pandemii nie będzie ograniczeń w zakresie realizacji tych działań.

W budżecie miasta, oprócz środków na wydatki bieżące, przygotowano blisko 20 proc. na wykonanie zadań inwestycyjnych.

W 2021 r. planujemy realizację ponad 40 inwestycji za przeszło 214 mln zł – stwierdza prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Przede wszystkim są to projekty drogowe i zadania związane z ograniczaniem niskiej emisji, ale nie brakuje także ważnych dla mieszkańców działań związanych z rekreacją – takich jak np.: budowa nowej ścieżki rowerowej, placów zabaw czy też tzw. siłowni pod chmurką – dopowiada prezydent.

Projekty inwestycyjne szczególnie ważne dla miasta to m.in.: przedłużenie al. Korfantego, budowa centrum przesiadkowego, budowa nowej szklarni z zapleczem edukacyjnym w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu, czy też projekty społeczne, takie jak np. Centrum Usług Społecznych, które działać będzie w zrewitalizowanym budynku “starej gazowni” przy ul. Stalmacha 7.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.