Wiadomości z Zabrza

Budżet Miasta Zabrze na 2021 rok przyjęty

  • Dodano: 2020-12-22 06:15, aktualizacja: 2020-12-22 06:29

Za nami głosowanie nad budżetem na 2021 rok, który po raz drugi w historii Zabrza przekroczył miliard złotych.

Dziękuję radnym za udzielone zaufanie i przyjęcie budżetu, który już od 1 stycznia daje możliwość realizacji tak wielu ważnych zadań – komentowała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

W budżecie na rok 2021 zapewniono środki na realizację zadań edukacyjnych, kulturalnych, sportowych i społecznych. Pomimo panującej pandemii nie będzie ograniczeń w zakresie realizacji tych działań.

W budżecie miasta, oprócz środków na wydatki bieżące, przygotowano blisko 20 proc. na wykonanie zadań inwestycyjnych.

W 2021 r. planujemy realizację ponad 40 inwestycji za przeszło 214 mln zł – stwierdza prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Przede wszystkim są to projekty drogowe i zadania związane z ograniczaniem niskiej emisji, ale nie brakuje także ważnych dla mieszkańców działań związanych z rekreacją – takich jak np.: budowa nowej ścieżki rowerowej, placów zabaw czy też tzw. siłowni pod chmurką – dopowiada prezydent.

Projekty inwestycyjne szczególnie ważne dla miasta to m.in.: przedłużenie al. Korfantego, budowa centrum przesiadkowego, budowa nowej szklarni z zapleczem edukacyjnym w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu, czy też projekty społeczne, takie jak np. Centrum Usług Społecznych, które działać będzie w zrewitalizowanym budynku “starej gazowni” przy ul. Stalmacha 7.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również