Wiadomości z Zabrza

Nowy plac zabaw w Zaborzu Południe

  • Dodano: 2021-06-08 07:45, aktualizacja: 2021-06-08 07:51

Przy ul. Lompy w Zaborzu Południe oddano do użytku nowy plac zabaw, który powstał w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. To miejsce dedykowane nie tylko najmłodszym, ale też opiekującym się nimi rodzicom i młodzieży, która może się tu spotkać przy wspólnych grach i zabawach.

Wartość projektu wyniosła 150 tys. zł brutto. W ramach realizacji tego zadania wykonano m.in.: plac zabaw, montaż sześciu ławek, stół do gry w piłkarzyki i do ping-ponga oraz dwa stojaki rowerowe.

– Cieszy mnie niesłabnące zainteresowanie zabrzan budżetem partycypacyjnym i możliwościami, jakie on daje. Z każdym miesiącem przybywa zrealizowanych projektów, a kolejne wchodzą w ostatnią fazę wykonania – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Dzisiaj możemy podziwiać piękny, nowoczesny, bezpieczny i kolorowy plac zabaw przy ul. Lompy w Zaborzu. Jestem pewna, że przyniesie on wiele radości dzieciom, a dla dorosłych będzie wyraźnym sygnałem, że warto brać sprawy w swoje ręce i osobiście decydować na co mają być wydatkowane pieniądze przeznaczone na kolejne edycje budżetu partycypacyjnego.

Do tej pory na wykonanie zadań, które wybrane zostały przez mieszkańców do realizacji w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego wydatkowano z budżetu miasta ponad 23 mln zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również