Wiadomości z Zabrza

Nowy plac zabaw w Zaborzu Południe

  • Dodano: 2021-06-08 07:45, aktualizacja: 2021-06-08 07:51

Przy ul. Lompy w Zaborzu Południe oddano do użytku nowy plac zabaw, który powstał w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. To miejsce dedykowane nie tylko najmłodszym, ale też opiekującym się nimi rodzicom i młodzieży, która może się tu spotkać przy wspólnych grach i zabawach.

Wartość projektu wyniosła 150 tys. zł brutto. W ramach realizacji tego zadania wykonano m.in.: plac zabaw, montaż sześciu ławek, stół do gry w piłkarzyki i do ping-ponga oraz dwa stojaki rowerowe.

– Cieszy mnie niesłabnące zainteresowanie zabrzan budżetem partycypacyjnym i możliwościami, jakie on daje. Z każdym miesiącem przybywa zrealizowanych projektów, a kolejne wchodzą w ostatnią fazę wykonania – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Dzisiaj możemy podziwiać piękny, nowoczesny, bezpieczny i kolorowy plac zabaw przy ul. Lompy w Zaborzu. Jestem pewna, że przyniesie on wiele radości dzieciom, a dla dorosłych będzie wyraźnym sygnałem, że warto brać sprawy w swoje ręce i osobiście decydować na co mają być wydatkowane pieniądze przeznaczone na kolejne edycje budżetu partycypacyjnego.

Do tej pory na wykonanie zadań, które wybrane zostały przez mieszkańców do realizacji w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego wydatkowano z budżetu miasta ponad 23 mln zł.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.