Wiadomości z Zabrza

Młodzi piłkarze z GKS Walka będą mieli nową murawę

  • Dodano: 2021-06-15 13:00

Boisko piłkarskie w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym “Walka” przy ulicy Jaskółczej w Zabrzu zostanie zmodernizowane. Zostanie wymieniona murawa oraz bramki piłkarskie. Młodzi piłkarze jeszcze w tym roku będą mieli do dyspozycji nową trawę syntetyczną. Umowa została już podpisana.

– Z myślą o sporcie profesjonalnym, jak również amatorskim i rekreacyjnym konsekwentnie rozbudowujemy miejską infrastrukturę – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Modernizacja ta była długo oczekiwana przez zawodników i uczniów. Pozwoli ona kształcić przyszłe pokolenia zabrzańskich sportowców.

Wartość inwestycji to 2,25 mln zł, z czego połowę pokryje dofinansowanie ze  środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej ramach programu „SPORTOWA POLSKA – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2020”, a resztę budżet miasta.

Działania, które obejmuje inwestycja:

  • usunięcie istniejącej nawierzchni z trawy syntetycznej wraz z jej utylizacją,
  • poprawa górnej warstwy podbudowy w celu jej wyrównania,
  • ułożenie nowej nawierzchni z trawy syntetycznej z liniami do piłki nożnej wraz z wypełnieniem nawierzchni piaskiem kwarcowym i granulatem gumowym EPDM,
  • montaż nowych bramek piłkarskich.

Realizacją inwestycji zajmie się firma Interhall Sp. z o.o. Prace rozpoczną się wraz z początkiem wakacji i potrwają do końca września 2021 r., a więc jeszcze w tym roku nowa murawa zostanie oddana do użytku zabrzańskich piłkarzy.

W tym roku w Zabrzu zmodernizowano również boisko do koszykówki na osiedlu Młodego Górnika, a w sierpniu 2020 oddano do użytku nowe boisko piłkarskie w Mikulczycach.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.