Wiadomości z Zabrza

Nietrzeźwy kierowca wjechał w bramę kopalni

  • Dodano: 2020-10-22 11:00

Pijany mężczyzna, nie zapanował nad pojazdem i wjechał w bramę główną kopalni Makoszowy. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. 20-latek odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę

Dyżurny zabrzańskiej komendy został powiadomiony, że samochód osobowy nieznanej marki, którego kierowca był nietrzeźwy, wjechał w bramę główną kopalni Makoszowy. Na miejsce skierowano patrol ruchu drogowego. Policjanci szybko ustalili pojazd oraz zatrzymali jego kierowcę. Jak się okazało, kierującym był 20-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego. Młody kierowca, mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, jadąc ulicą Beskidzką, nie opanował swojej mazdy i uderzył w bramę kopalni.

Zabrzańscy policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia samochodów. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej, niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu.

Po raz kolejny Policja apeluje do kierowców o zachowanie trzeźwości na drodze!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.