Wiadomości z Zabrza

Trzy potrącenia pieszych na przejściu. Policja apeluje o rozwagę

  • Dodano: 2020-10-21 17:00

W ciągu jednej doby w naszym mieście doszło do trzech zdarzeń z udziałem pieszych. Potrącenia miały miejsce na pasach. W około 90 procentach wszystkich zdarzeń, w których udział biorą piesi i pojazdy, sprawcami są kierujący. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Aż do trzech potraceń pieszych na pasach doszło w ciągu jednego dnia, 14 października, na zabrzańskich drogach 

Potrącenia miały miejsce na ulicach Goethego, Bolesława Chrobrego i Mikulczyckiej. Wstępne ustalania wskazują, że we wszystkich trzech przypadkach sprawcami są kierujący pojazdami. Na szczęście nikt z potrąconych nie odniósł obrażeń, które zagrażają życiu. Jednak tak duża liczba tych zdarzeń drogowych jest niepokojąca. Mokra jezdnia wpływa na wydłużenie drogi hamowania pojazdu, szybciej zapadający zmrok powoduje, że zauważenie pieszego przez kierowcę jest utrudnione, dlatego jedyną słuszną wskazówką jest dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków, a te wraz ze zbliżającą się zimą będą coraz to gorsze.

Bardzo duży wpływ na swoje bezpieczeństwo mają również piesi, przede wszystkim poprzez obserwowanie pojazdów w trakcie poruszania się po drodze (szczególnie w przypadku przechodzenia przez jezdnię), jak również zakładanie elementów odblaskowych, o co po raz kolejny apelują funkcjonariusze. Z prowadzonych analiz wynika, że w około 90% przypadków, winnymi zdarzeń z udziałem pieszych są kierującymi pojazdami, jednak zwiększona czujność tych pierwszych może zdecydowanie zmniejszyć liczbę tych zdarzeń.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.