Wiadomości z Zabrza

Awantura domowa z użyciem noża. Interweniowała policja

  • Dodano: 2020-10-20 14:00

W sobotę policjanci z piątego komisariatu interweniowali w jednym z mieszkań w zabrzańskiej Rokitnicy. Doszło tam do awantury pomiędzy 53-letnim mężczyzną a jego 54-letnią żoną. W jej trakcie mężczyzna skaleczył nożem kuchennym 54-latkę. 

Kobieta trafiła do szpitala z ranami ciętymi

Mężczyzna został zatrzymany, a sprawą zajęli się policjanci z piątego komisariatu. Podczas prowadzonych czynności ustalono, że będący pod wpływem alkoholu mężczyzna wszczął w domu awanturę z żoną, ponieważ nie chciała udać się do sklepu po zakupy. Tak błahy powód okazał się wystarczający dla 53-latka, by w trakcie kłótni ugodzić swoją żonę nożem w rękę i nogę. W wyniku przeprowadzonych czynności procesowych ustalono, że pokrzywdzona jest ofiarą znęcania zarówno psychicznego, jak i fizycznego od 2017 r.

Życiu kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów z artykułów dotyczących znęcania się oraz lekkiego uszkodzenia ciała. We wtorek podejrzany w tej sprawie został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Zabrzu, gdzie w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych czynów. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Podejrzany będzie musiał stawiać się do piątego komisariatu w Zabrzu dwa razy w tygodniu. Ponadto prokurator wydał również zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.