Wiadomości z Zabrza

Miasto Zabrze pozyskało dofinansowanie na remont kolejnej drogi!

  • Dodano: 2023-07-25 09:30

Wczoraj u zbiegu ul. 11 Listopada oraz Nowodworskiej odbyło się spotkanie, w trakcie którego wojewoda śląski Jarosław Wieczorek przekazał informację o pozyskaniu przez Miasto Zabrze dofinansowania w wysokości 50 proc. na remont drogi gminnej ul. 11 Listopada w Zabrzu.

– Inwestycje drogowe to dla nas jeden z priorytetów. Pozyskaliśmy właśnie środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na realizację kolejnego zadania – remontu ok. 1,5 km ul. 11 Listopada. Pokryją one połowę kosztów, natomiast pozostała cześć sfinansowana zostanie z budżetu Miasta Zabrze. Niezwłocznie przystąpimy do ogłoszenia przetargu. Zgodnie z planem roboty zostaną zakończone w okresie 6 miesięcy od dnia podpisania umowy – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Dofinansowanie na remont ul. 11 Listopada w Zabrzu

Długość odcinków objętych remontem: od skrzyżowania z ul. Nowodworską do skrzyżowania z ul. Korfantego – 221,93 m, a od skrzyżowania z ul. Korfantego do skrzyżowania z ul. Mikulczycką – 1147,48 m.

Zakres robót remontowych obejmie: wymianę warstw bitumicznych jezdni, częściową regulację wysokościową chodników oraz zatoki autobusowej, zmianę nawierzchni chodników na kostkę betonową, zmianę nawierzchni zjazdów na kostkę betonową lub kamienną, wymianę uszkodzonych krawężników i obrzeży, regulację wysokościową istniejących krawężników i obrzeży, wymianę wpustów ulicznych wraz z przykanalikami, remont istniejących studni kanalizacji deszczowej, regulację wysokościową urządzeń technicznych zlokalizowanych w drodze i chodnikach, korektę spadów poprzecznych celem poprawy odwodnienia, zabudowę ścieku przykrawężnikowego celem poprawy odwodnienia, wymianę oznakowania pionowego, odtworzenie oznakowania poziomego, usunięcie 55 drzew zachodzących w skrajnie drogową i nasadzenie nowych drzew.

Koszt robót remontowych oszacowano wstępnie na 5 000 000 zł.

Zgodnie z opracowaną dokumentacją remont skosztorysowano na 3 405 652,29 zł brutto.

Zadanie otrzymało 50 proc. dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również