Wiadomości z Zabrza

Kolejne spotkania policjantów z najmłodszymi

  • Dodano: 2019-09-24 08:15, aktualizacja: 2019-09-23 10:33

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych i z powodu rozpoczynającego się roku szkolnego policjanci odwiedzili kolejne przedszkola, w których prowadzone były pogadanki na temat bezpieczeństwa.

Mundurowi przeprowadzili w nich zajęcia dla dzieciaków dotyczące bezpiecznego spędzania czasu wolnego, bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz właściwej reakcji podczas kontaktu z nieznajomym.

Zdjęcie kolorowe: policjant podczas prelekcji w przedszkolu

W trosce o bezpieczeństwo dzieci zabrzańscy policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną prowadzą cykl spotkań w przedszkolach, których tematem jest bezpieczeństwo. W ostatnim czasie policyjni profilaktycy odwiedzili Przedszkola Nr 46 oraz 3. W  pogadankach wzięły udział dzieci, które z zainteresowaniem słuchały o tym, jak bezpiecznie bawić się w domu i poza nim. Dzieciaki bardzo chętnie odpowiadały na szereg zadanych im pytań oraz wykazały się dobrą wiedzą w zakresie unikania zagrożeń. Podczas spotkań emitowany był równie film dotyczący właściwej reakcji dzieci w kontakcie z obcą, nieznajomą osobą. Utrwalano też zasady bezpiecznego przechodzenia  przez jezdnię. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.