Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Pirat drogowy zatrzymany. W terenie zabudowanym jechał z prędkością 105 km/h

  • Dodano: 2019-09-23 10:15

Kierujący, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 55 km/h, utracił swoje prawo jazdy.

Za popełnione wykroczenie został ukarany wysokim mandatem i otrzymał 10 punków karnych. To nie jedyne konsekwencje, jakie poniósł.

Na najbliższe 3 miesiące utracił swoje prawo jazdy
 

Do zatrzymania kierującego, który brawurowo poruszał się po drogach Zabrza, doszło wczoraj na ulicy Legnickiej. W tym miejscu policjanci wielokrotnie prowadzą wzmożone  kontrole prędkości, aby poprawić bezpieczeństwo na  zabrzańskich drogach. Tym razem zabrzańska drogówka zatrzymała do kontroli kierującego skodą, który znacznie przekroczył dozwolona w mieście prędkość. 47-letni mieszkaniec Gliwic, jadąc osobówką na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał aż 105 km/h. Za przekroczenie prędkości o 55 km/h policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy kategorii B. Mężczyzna swoje uprawnienia utracił na okres 3 miesięcy. Ponadto został ukarany wysokim mandatem i nałożono  na  niego 10 punktów karnych.  

Zabrzańscy policjanci przypominają, że nie ma żadnego pobłażania dla piratów drogowych i zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, prawo jazdy zostaje zatrzymane na okres 3 miesięcy każdemu kierującemu, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o więcej niż 50 km/h. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami - jego przywrócenie zostało obwarowane koniecznością spełnienia wszystkich wymagań stawianych osobie po raz pierwszy ubiegającej się o uprawnienie do kierowania pojazdami.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Georg

    Yanosika by miał i by nie było problemu

  • Zabrzaninn

    Ale bzdury...kogo to obchodzi? Tak jak znalezione 3 krzaki Marihuany w lesie. Na prawdę informujcie ludziach o czymś ciekawym, rozwój miasta, wydarzenia, jak się angażować w życie społeczne a nie tylko komunikaty z KMP na tematy tak bzdurne że głowa mała. Chcecie wzbudzać strach w ludziach czy podziw dla heroizmu policjantów że zatrzymali za szybko jadącego kierowcę? Od razu pirat drogowy... Najlepiej jakby był to ktoś znany to by był dopiero news! Weźcie się za konkrety, kreujcie lepsza rzeczywistość a nie dyrdymały sprzedajecie..

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.