Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Kolejne kradzieże energii elektrycznej w Centrum Zabrza

  • Dodano: 2019-04-01 08:45, aktualizacja: 2019-04-01 11:57

Zabrzańscy policjanci ujawnili kolejne dwa przypadki kradzieży energii elektrycznej.

Podjęte wraz z pracownikami energetyki kontrole ujawniły nielegalne podłączenia w dwóch mieszkaniach w centrum miasta. Sprawcom kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a także obowiązek uiszczenie opłaty za nielegalny pobór, której wysokość może wynieść od kilku nawet do kilkunastu tysięcy złotych.

Każdego miesiąca zabrzańscy policjanci ujawniają przypadki kradzieży energii elektrycznej

Chociaż nielegalne podłączenia do sieci energetycznej stwarza zagrożenie pożarowe oraz ryzyko porażenia prądem również dla osób postronnych, ciągle znajdują się osoby, które lekceważą bezpieczeństwo i kradną prąd. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z zabrzańskiej komendy przeprowadzili działania, które miały na celu ujawnienie nielegalnego poboru energii elektrycznej. Działania tego typu prowadzone wspólnie z pracownikami energetyki prowadzone są przez funkcjonariuszy cyklicznie i doprowadzają do ujawniania kolejnych przypadków nielegalnych podłączeń energii elektrycznej. Tym razem policjanci i kontrolerzy z energetyki ujawnili kradzież prądu w dwóch mieszkaniach w centrum miasta. Nielegalne przyłącza zostały zlikwidowane.

Uwaga kradzież prądu, zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Sprawcy będą także musieli uregulować naliczoną przez dostawcę energii opłatę za nielegalny pobór. Wysokość tej opłaty jest bardzo wysoka i wynosi od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych !

Nielegalne przyłącza ponadto stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. Kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem i ingerencją w instalację elektryczną co może skutkować pożarem bądź porażeniem prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Elektryk

    Powielanie wiadomości - bez jakichkolwiek konkretnych informacji.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.