Wiadomości z Zabrza

Filharmonia Zabrzańska na Dzień Kobiet

  • Dodano: 2021-03-05 08:15, aktualizacja: 2021-03-05 13:01

Już w najbliższy poniedziałek, 8 marca o godz. 18.00, w Filharmonii Zabrzańskiej odbędzie się wyjątkowy koncert pt. “Kobieta w muzyce”. W repertuarze znajdą się dzieła różnych gatunków muzycznych, których powstanie i tematyka została zainspirowana postacią kobiety na przestrzeni wieków.

Usłyszymy m.in. fragmenty ,,Śpiącej Królewny” P. Czajkowskiego, ,,Carmen” G. Bizeta, ,,Pięknej Heleny” J. Offenbacha, ,,Girl Crazy” G. Gershwina czy też nieśmiertelne przeboje króla walca J. Straussa – polkę ,,Anna” oraz walc ,,Wino, kobieta i śpiew”. Całość koncertu zwieńczy brawurowa ,,Noc na Łysej Górze” M.Musorgskiego.

Za pulpitem dyrygenckim stanie Sławomir Chrzanowski, dyrektor Filharmonii Zabrzańskiej

– Na wydarzenie zapraszają w sposób szczególny nasze urokliwe instrumentalistki – Anna Franke-Matera, Agnieszka Gajgier-Otręba, Monika Kampa i Aleksandra Front, których grę mogą Państwo usłyszeć i podziwiać w naszej sali koncertowej, do której pragniemy jak najczęściej Państwa zapraszać – dodaje Sławomir Chrzanowski. – Koncert “Kobieta w muzyce” w całości pragniemy zadedykować wszystkim Paniom z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.


Źródło: UM Zabrze

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.