Pędził 142 km/h zamiast 70. Kierowca stracił prawo jazdy i dostał 2500 zł mandatu

Czas czytania: 3 min.

To była jazda ponad dwa razy szybsza niż pozwalały przepisy. Na zabrzańskim odcinku DK88 policjanci z grupy SPEED zatrzymali 34-latka z Bytomia, który jechał volkswagenem 142 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h.

Kierowca volkswagena pędził DK88 z prędkością 142 km/h

Do kontroli doszło w środę na zabrzańskim odcinku DK88. Policjanci z nieetatowej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu prowadzili tam pomiary prędkości. Urządzenie wskazało 142 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. 34-letni kierowca z Bytomia przekroczył więc dopuszczalną prędkość o 72 km/h. Mężczyzna kierował samochodem marki Volkswagen. Pomiar wykonano na drodze jednojezdniowej dwukierunkowej.

Prawo jazdy zatrzymane na trzy miesiące

Kierowca został natychmiast zatrzymany do kontroli. Konsekwencje były poważne: policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na trzy miesiące. Na 34-latka nałożono także mandat w wysokości 2500 zł, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych. Powodem było przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h na drodze jednojezdniowej dwukierunkowej poza obszarem zabudowanym.

Policja zapowiada dalsze kontrole prędkości

Nadmierna prędkość wciąż należy do głównych przyczyn najtragiczniejszych zdarzeń na drogach. Kontrole prowadzone przez policjantów z grupy SPEED są realizowane systematycznie i mają być kontynuowane.

„Chwila brawury może kosztować znacznie więcej niż mandat – czyjeś zdrowie lub życie” – przypominają policjanci.

W tym przypadku kierowca zakończył jazdę bez prawa jazdy, z mandatem 2500 zł i 15 punktami karnymi.

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe

Katalog firm