Wiadomości z Zabrza

Emilka, Anielka i Magda - to pierwsze dzieci urodzone w Zabrzu w 2022 roku

  • Dodano: 2022-01-05 08:00, aktualizacja: 2022-01-05 08:23

W pierwszych czterech dniach nowego roku w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu urodziło się dwanaścioro dzieci – sześć dziewczynek i sześciu chłopców. Jako pierwsza, 2 stycznia o godz. 2:20, urodziła się Emilka. Kolejny poród odbył się tego dnia o godz. 5:15 – na świat przyszła druga dziewczynka – Anielka, a o godz. 5:40 urodziła się Magda.

Witamy dzieci urodzone w Zabrzu w pierwszych dniach stycznia 2022 r.

Tradycyjnie na początku Nowego Roku prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik odwiedziła zabrzańską porodówkę. Pierwsze porody w 2022 r. odebrano tutaj 2 stycznia. W 2021 roku w Zabrzu przyszło na świat 1961 dzieci. To o 103 porody więcej niż rok wcześniej.

Zabrzańskie Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka

Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków medycznych na południu Polski, świadczących kompleksowe usługi w dziedzinie ginekologii, położnictwa i neonatologii. Pacjentki mogą skorzystać ze wszystkich dostępnych metod znieczulenia. Centrum działała w systemie „rooming-in”, w którym matka ma przy sobie dziecko przez cały czas, również zaraz po urodzeniu. Pacjentki mogą skorzystać ze wsparcia poradni kardiologicznej i diabetologicznej dla kobiet w ciąży, laktacyjnej, neonatologicznej i diagnostyki prenatalnej. Centrum kompleksowo przygotowuje przyszłych rodziców do porodu, jak i początków macierzyństwa.

Tylko w ub. roku w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu przyjęto 4403 pacjentek, wykonano 537 operacje ginekologiczne i 648 cięć cesarskich. Naturalnych porodów przyjęto 1931.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Marek

    Dziewczynki zak zwykle zawsze ciekawskie, chłopcy mądrzejsi czekają na właściwy moment. Hehehehe. Brawo

  • ewelina

    BRAWO !!! Dziewczynki zawsze lepsze i zawsze górą i to one zawsze pierwsze witają Nowy Rok, a chłopaki jak zawsze są za nami hehehehehe.... BRAWO Dziewczyny tak trzymajcie !!!!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również