Wiadomości z Zabrza

Dramat w Zabrzu. 54-latek od lat znęcał się nad żoną. W jej samochodzie założył podsłuch

  • Dodano: 2021-12-01 07:15, aktualizacja: 2021-12-01 11:14

Mężczyzna, który od października 2018 roku znęcał się nad swoją żoną, został zatrzymany przez policjantów z piątego komisariatu. Decyzją prokuratury podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Mężczyzna ma również zakaz zbliżania się do żony i nakaz opuszczenia mieszkania. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

54-latek znęcał się nad swoją żoną

Zatrzymany mężczyzna znęcał się nad swoją żoną fizycznie i psychicznie. Istotnym aspektem przemocy było kontrolowanie. Podejrzany był nawet w stanie zainstalować w samochodzie swojej żony urządzenie służące do jej podsłuchiwania i śledzenia. Ponadto w trakcie awantury, wyzywał, poniżał, a nawet fizycznie atakował swoją żonę, szarpiąc, wykręcając ręce i dusząc ją.

Zainstalował żonie podsłuch w miejscu pracy

W przeszłości mężczyzna był już notowany przez policjantów za zainstalowanie urządzenia podsłuchującego w miejscu pracy swojej żony oraz kierowania gróźb karalnych pod adresem jej znajomego. Jak pokazał czas, 54-latek nie potrafił się zmienić.

Sprawą zajęli się kryminalni z zabrzańskiej piątki. W ubiegły  piątek 26 listopada mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący znęcania. Decyzją prokuratora podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Na czas trwania postępowania będzie musiał zgłaszać się do jednostki policji. Mężczyznę obowiązuje również zakaz zbliżania się do żony i nakaz opuszczenia mieszkania. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również