Wiadomości z Zabrza

69-latka przerwała swój dramat. Jej mąż odpowie za znęcanie się

  • Dodano: 2021-09-21 07:15, aktualizacja: 2021-09-21 07:31

Mężczyzna, który od października 2018 roku znęcał się nad swoją żoną, został zatrzymany przez policjantów z piątego komisariatu. Decyzją prokuratury podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Mężczyzna ma również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz kontaktowania się z nimi. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Zatrzymany mężczyzna znany był z nadużywania alkoholu

W trakcie awantury, kiedy był pod jego wpływem, wyzywał, poniżał, a nawet fizycznie atakował swoją żonę, rzucając w nią przedmiotami, które miał pod ręką. W sobotę po kolejnej awanturze 69-letnia kobieta postanowiła zgłosić sprawę na policję. Zbieraniem materiału dowodowego przeciwko 67-latkowi zajęli się kryminalni z zabrzańskiej piątki. Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący znęcania psychicznego oraz fizycznego nad swoją 69-letnią żoną.

Decyzją prokuratora podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Na czas trwania postępowania będzie musiał zgłaszać się do jednostki policji. Mężczyznę obowiązuje również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych i nakaz opuszczenia mieszkania. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.