Wiadomości z Zabrza

Szpital Miejski w Zabrzu przyłączył się do akcji "Szpital przyjazny Kangurom"

  • Dodano: 2021-11-30 14:45, aktualizacja: 2021-12-01 11:29

Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu przystąpiło do akcji "Szpital przyjazny Kangurom", w ramach której propagowane jest umożliwienie rodzicom kontaktu „skóra do skóry” bezpośrednio po porodzie.

Certyfikat dla Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka

Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka Szpitalu Miejskiego w Zabrzu otrzymało Certyfikat przystąpienia do akcji "Szpital przyjazny Kangurom". Akcja ta ma na celu szerzenie świadomości i znaczenia kangurowania, czyli utrzymywania bliskiego kontaktu z noworodkiem "skóra do skóry".

Jak czytamy na stronie internetowej akcji, należy uwrażliwiać rodziców na znaczenie tego rodzaju kontaktu w rozwoju dziecka już od pierwszych chwil po narodzinach, uświadamiać rodziców o przysługujących im prawach, zachęcać do kontynuacji kangurowania w warunkach domowych, promować zalety płynące z „rodzicielstwa bliskości”.

Szpital Miejski w Zabrzu wspiera kangurowanie

– Cały zespół bloku porodowego oraz oddziału neonatologii Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka im. prof. Wojciecha Starzewskiego stara się otoczyć opieką mamę i dziecko, a także tatusiów, którym umożliwiamy kangurowanie w wypadku konieczności wykonania cesarskiego cięcia – przekazuje Szpital Miejski w Zabrzu poprzez media społecznościowe.

Akcja prowadzona jest w ramach ogólnopolskiej Kampanii "Rodzice Kangury". Ma ona propagować podmioty lecznicze, które wspierają rodziców w kontakcie "skóra do skóry" bezpośrednio po porodzie drogami natury oraz po porodzie cięciem cesarskim nieprzerwanie przez minimum 2 godziny. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również