Wiadomości z Zabrza

Potrójne szczęście! W zabrzańskim szpitalu urodziły się trojaczki! 

  • Dodano: 2021-10-29 06:15, aktualizacja: 2021-10-28 22:09

W zabrzańskim Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka miał miejsce wyjątkowy poród. Pierwszy raz w historii lecznicy urodziły się tutaj trojaczki. Maks (2430 g), Leon (2240 g) i Borys (2140 g) czują się dobrze i niebawem opuszczą szpitalne mury.

Po raz pierwszy w historii Szpitala Miejskiego w Zabrzu na świat przyszły trojaczki!

Trojaczki przyszły na świat w 34. tygodniu ciąży w wyniku cesarskiego cięcia. 

- Chłopcy są cudowni i najważniejsze – zdrowi. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, choć oczywiście mocno przejęci całą sytuacją - mówi pani Dagmara, mama trojaczków.

Jak wyjaśniają przedstawiciele Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu, pani Dagmara przez cały okres ciąży pozostawała pod kontrolą tutejszych lekarzy. 

- Trojaczki to wyzwanie. Tego typu ciąża wymaga profesjonalnego monitorowania i szczególnie dobrej opieki. Również sam poród wiąże się z większymi zagrożeniami dla kobiety i dzieci. Na szczęście w przypadku ciąży pani Dagmary wszystko przebiegło dobrze - mówi dr Mariusz Wojtowicz, prezes Szpitala Miejskiego w Zabrzu. 

W czwartek, 28 października, szczęśliwą mamę odwiedziła w szpitalu prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, która wręczyła rodzicom list gratulacyjny oraz drobne upominki. 

- Maluszki oraz ich mama mają się dobrze i jutro wracają do domu. To wielka radość nie tylko dla rodziców, ale także dla nas. Zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Miasto Zabrze to jeden z najważniejszych priorytetów. Dlatego na rozwój i modernizację Szpitala Miejskiego przeznaczyliśmy w ostatnich latach ok. 150 mln zł – poinformowała w mediach społecznościowych prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.

Dzięki tym funduszom miasto wybudowało Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka oraz nowoczesny Szpitalny Oddział Ratunkowy z lądowiskiem dla helikopterów w Zabrzu-Biskupicach.

Potrójne szczęście! W zabrzańskim szpitalu urodziły się trojaczki! / fot. FB M. Mańka-Szulik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również