Wiadomości z Zabrza

Do jednego samochodu usiłował się włamać, w innym wybił szybę

  • Dodano: 2020-06-26 06:15, aktualizacja: 2020-06-25 18:58

Policjanci z zabrzańskiej dwójki zatrzymali 39-latka, który usiłował włamać się do samochodu fiat, a w innym wybił szybę.

Dzięki informacji mieszkańca Zabrza, który zadzwonił na policję, nie doszło do kradzieży

Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie, a następnie usłyszał zarzut usiłowania włamania oraz zniszczenia mienia. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

W nocy z wtorku na środę dyżurny zabrzańskiej jednostki otrzymał telefon z informacją, że najprawdopodobniej na ulicy Grunwaldzkiej ktoś włamuje się do samochodu.

Na miejsce został skierowany policyjny patrol

Gdy dojechał na miejsce, policjanci zauważyli mężczyznę, który schował się w krzakach nieopodal samochodu z wybitą szybą. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 39-letni zabrzanin, który jest doskonale znany policjantom z drugiego komisariatu. Zatrzymany został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wynik wskazał, że miał 0,54 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało 39-latek, usiłował ukraść radio z fiata, w którym wybił szybę. Mężczyzna wybił też szybę w volvo, które stało na tym samym parkingu. Dzisiaj zatrzymany usłyszał zarzut usiłowania włamania oraz zniszczenia mienia. Grozi mu do 10 lat więzienia.

ZOBACZ NAGRANIE

Ta historia pokazuje istotę kampanii "Nie reagujesz akceptujesz!". Należy przyznać, iż niejednokrotnie policjanci zatrzymują sprawców popełnionego przestępstwa właśnie dzięki szybkiej informacji i niebagatelizowaniu problemów przez mieszkańców naszego miasta. Czujność niejednego sąsiada przestrzegła od włamania do mieszkania, jak i niejeden nietrzeźwy kierujący wpadł w ręce stróżów prawa dzięki zgłoszeniu obywatela. Takie zachowania są godne naśladowania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.