Wiadomości z Zabrza

Zatrzymano sprawców serii włamań do pojazdów na terenie dzielnicy Rokitnica

  • Dodano: 2020-08-06 07:45, aktualizacja: 2020-08-06 07:54

Mundurowi z Komisariatu V Policji w Zabrzu zatrzymali dwóch sprawców serii włamań do pojazdów na terenie dzielnicy Rokitnica. 1 sierpnia doszło wtedy do trzech włamań do pojazdów, gdzie straty zostały wycenione przez właścicieli na 10 000 złotych. Sprawcy usłyszeli zarzuty, a wobec jednego z nich prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego.

Do trzech włamań do pojazdów doszło w dniu 1 sierpnia w godzinach nocnych na terenie osiedla Rokitnica w Zabrzu. Z wnętrza pojazdów skradzione zostały m.in. takie przedmioty jak tablet, lodówka turystyczna, CB Radio, kuchenka turystyczna, głośnik samochodowy wraz ze wzmacniaczem. Właściciele wycenili straty na 10 000 złotych.

Kryminalni z zabrzańskiej "piątki" szybko ustalili sprawców

Pierwszym z nich okazał się 33-letni zabrzanin, który został zatrzymany już tego samego dnia, a następnie umieszczony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Drugiego ze sprawców policjanci zatrzymali dwa dni później. Okazał się nim być 23-letni zabrzanin. W trakcie przeszukań ujawniono skradzione przedmioty, które następnie zostaną zwrócone właścicielom.

Sprawcy usłyszeli już zarzuty, a wobec jednego z nich Prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.