Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka nagrodzone!

  • Dodano: 2017-01-05 09:00

W XVI edycji prestiżowego konkursu „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia - Liderzy Medycyny 2016” główną nagrodę w kategorii „Lider Roku 2016 w Ochronie Zdrowia – innowacyjny szpital” zdobyło Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka im. prof. Wojciecha Starzewskiego w Zabrzu. Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów odbędzie się 19 stycznia na Zamku Królewskim w Warszawie.

Celem konkursu Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny organizowanego przez wydawnictwo Termedia jest wyłonienie i nagrodzenie osób oraz podmiotów, które szczególnie wyróżniły się na polu polskiej medycyny. Patronat nad XVI edycją konkursu Sukces Roku 2016 w Ochronie Zdrowia objął minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Ostatecznego wyboru laureatów dokonała Kapituła, w której skład wchodzą najbardziej wpływowe osoby ze świata medycyny, m.in. byli ministrowie zdrowia, wybitni naukowcy oraz szefowie najważniejszych organizacji sektora medycznego. By pomóc Kapitule w podejmowaniu decyzji organizatorzy powołali Jury Preselekcyjne, które przedstawiło naczelnemu organowi wstępne rekomendacje.

Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka im. prof. Wojciecha Starzewskiego w Zabrzu doceniono za „stworzenie od podstaw wiodącej w skali kraju i całej Europie placówki ginekologiczno – położniczej. Postawiono na innowację w każdym szczególe - specjalnie na potrzeby lecznicy budynek postawiono od zera, zaprojektowano wg najnowszych światowych wzorców – pełen otwartych przestrzeni („open space”). W szpitalu nie ma oddziałów. To pierwszy szpital w Polsce, który w pełni prowadzi dokumentację elektroniczną. Pełnej informatyzacji dokonano w latach 2015/2016. To jeden z niewielu ośrodków w Europie i jedynym w Polsce, który w trakcie zabiegu usuwa wszystkie zmiany endometrialne przy użyciu noża plazmowego. W obszarze finansowym najważniejszą innowacją jest możliwość przypisania kosztów na poszczególnego pacjenta.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • była pacjentka

    Dokładnie tak- jakby oceniały pacjentki to nie byłoby tak kolorowo, pracujący tam lekarze traktują ten szpital jak prywatny folwark, więc jak nie leczysz się prywatnie u któregoś to dla swojego własnego bezpieczeństwa omijaj szpital z daleka. Pomijam kwestie fatalnej atmosfery w tym szpitalu, ciasnoty na salach i naburmuszonych pielęgniarek, ale jeśli lekarze nawet zabiegu nie potrafią dobrze wykonać to naprawdę strach się zbliżać do tego miejsca.

  • Pacjentka.

    Nagroda super, niech sie cieszą, że nie oceniały ich pacjentki,wtedy na pewno szpital zajął by jedno z ostatnich miejsc.

  • Fifik

    "W obszarze finansowym najważniejszą innowacją jest możliwość przypisania kosztów na poszczególnego pacjenta." Hmm w tym akurat pierwsi nie są (w okolicy są inne szpitale, które też takie informacje posiadają), ale mimo tego gratulacje ;)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.