W niedzielę 6 marca po raz pierwszy w Zabrzu odbędzie się Bieg Tropem Wilczym, czyli Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Rejestracja już trwa!
Bieg Tropem Wilczym w Zabrzu
Już w pierwszą niedzielę marca 2022 (6 marca) po raz pierwszy w Zabrzu pobiegniemy ku Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Bieg ten ma na celu oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP. - tzw. Żołnierzom Wyklętym.
Opłata za pakiet startowy i uczestnictwo w biegu wynosi od 25 do 35 zł, w zależności od długości trasy. Organizatorzy gwarantują pakiety startowe dla 200 pierwszych zgłoszonych osób - decyduje data zgłoszenia. Osoby, które nie zdążą się zapisać online, mogą to zrobić w dniu biegu w punkcie informacyjnym, jednak bez gwarancji otrzymania pakietu. Organizator nie gwarantuje zgodności rozmiaru koszulki z wyborem uczestnika.
Bieg będzie odbywał się na trzech dystansach:
- dzieci (do 12 lat) – dystans 600 m,
- młodzież i dorośli (BIEG GŁÓWNY) – dystans 1963 m,
- dorośli oraz osoby z kijkami – dystans 6 km.
Dystans biegu głównego nie został określony przypadkiem. W roku 1963 zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty - Józef Franczak ps. Lalek.
Każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w tylko jednym biegu.
Program zawodów:
- godz. 10:00 – Otwarcie biura zawodów
- godz. 12:00 – Rozpoczęcie wydarzenia oraz start biegu dla najmłodszych
- godz. 12:30 – Start biegu głównego na dystansie 1963m
- godz. 13:30 – Start biegu na dystansie 6km
- godz. 15:00 – 16:00 wręczenie pucharów oraz zakończenie imprezy.
Biuro zawodów będzie zlokalizowane w Parku Leśnym im. Powstańców Śląskich W Zabrzu.
Jak się zarejestrować?
Rejestracja uczestników możliwa jest do piątku 4 marca do godziny 12:00. Aby się zarejestrować, konieczne jest wypełnienie formularza TUTAJ oraz uiszczenie opłaty startowej.
Ogólnopolski Bieg Tropem Wilczym
– W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy, a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie - Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! – czytamy na stronie internetowej organizatorów biegu.
Od roku 2015 bieg ma charakter ogólnopolski.