Wiadomości z Zabrza

Bieg Tropem Wilczym w Zabrzu. Po raz pierwszy pobiegniemy ku Pamięci Żołnierzy Wyklętych!

  • Dodano: 2022-02-16 14:45

W niedzielę 6 marca po raz pierwszy w Zabrzu odbędzie się Bieg Tropem Wilczym, czyli Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Rejestracja już trwa!

Bieg Tropem Wilczym w Zabrzu

Już w pierwszą niedzielę marca 2022 (6 marca) po raz pierwszy w Zabrzu pobiegniemy ku Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Bieg ten ma na celu oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP. - tzw. Żołnierzom Wyklętym.

Opłata za pakiet startowy i uczestnictwo w biegu wynosi od 25 do 35 zł, w zależności od długości trasy. Organizatorzy gwarantują pakiety startowe dla 200 pierwszych zgłoszonych osób - decyduje data zgłoszenia. Osoby, które nie zdążą się zapisać online, mogą to zrobić w dniu biegu w punkcie informacyjnym, jednak bez gwarancji otrzymania pakietu. Organizator nie gwarantuje zgodności rozmiaru koszulki z wyborem uczestnika.

Bieg będzie odbywał się na trzech dystansach:

  • dzieci (do 12 lat) – dystans 600 m,
  • młodzież i dorośli (BIEG GŁÓWNY) – dystans 1963 m,
  •  dorośli oraz osoby z kijkami – dystans 6 km.

Dystans biegu głównego nie został określony przypadkiem. W roku 1963 zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty - Józef Franczak ps. Lalek.

Każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w tylko jednym biegu.

Program zawodów:

  • godz. 10:00 – Otwarcie biura zawodów
  • godz. 12:00 – Rozpoczęcie wydarzenia oraz start biegu dla najmłodszych
  • godz. 12:30 – Start biegu głównego na dystansie 1963m
  • godz. 13:30 – Start biegu na dystansie 6km
  • godz. 15:00 – 16:00 wręczenie pucharów oraz zakończenie imprezy.

Biuro zawodów będzie zlokalizowane w  Parku Leśnym im. Powstańców Śląskich W Zabrzu.

Jak się zarejestrować?

Rejestracja uczestników możliwa jest do piątku 4 marca do godziny 12:00. Aby się zarejestrować, konieczne jest wypełnienie formularza TUTAJ oraz uiszczenie opłaty startowej.

Ogólnopolski Bieg Tropem Wilczym

– W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy, a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie - Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! – czytamy na stronie internetowej organizatorów biegu.

Od roku 2015 bieg ma charakter ogólnopolski.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.